Souboj rivalů rozhodl parádní střelou z přímého kopu kapitán Jan Duchek, kterého chválil i jeho trenér Ivan Kovács. „Honza dal na jaře snad svou první branku a zrovna tak důležitou. Přijít a rozhodnout zápas, to je umění kapitána. Byl to vskutku parádní gól,“ chválil svého svěřence trenér Přeštic.

A když se po zápase přeštický šéf lavičky Ivan Kovács navíc dozvěděl o tom, že Český Krumlov, přímý konkurent v boji o záchranu, doma získal s Mariánskými Lázněmi pouze bod, byla nálada v týmu z jižního Plzeňska ještě o stupeň lepší. „Vážně? Tak to jsem nečekal. To je velmi dobrá zpráva. Je to pro nás ideální situace,“ říkal s úsměvem na tváři přeštický trenér.

Ilustrační foto
Rapid Plzeň hostí v dohrávce krajského přeboru Rokycany

V posledním kole tak půjde o všechno. Přeštice jsou sice zatím na sestupové čtrnácté příčce, ale jen o skóre za Českým Krumlovem. Při rovnosti bodů se ale situace po třicátém kole obrátí. Přeštice mají totiž s jihočeským protivníkem lepší vzájemnou bilanci (3:0 a 2:3). Oba celky hrají o víkendu své poslední zápasy venku. Český Krumlov čeká v sobotu cesta na půdu ex-třetiligového Hořovicka, nováček z Přeštic zajíždí do Rakovníka. „Bude to zápas o všechno. Máme to ve svých rukách a hlavně nohách. Je to ale především jen na nás. Už opravdu není kam couvnout,“ je si vědom Kovács.

Záchranu po sobotní porážce nemají jistou ani v Klatovech. Svěřencům trenéra Michala Čadka ale stačí v posledním zápase s Aritmou bod. Při příznivé konstelaci ostatních výsledků mohou Klatovy i prohrát.

Víkendovým vítězstvím 3:1 nad Jankovem si naopak divizní příslušnost pro příští rok definitivně pojistila plzeňská Doubravka. A nutno dodat, že si v Plzni pořádně oddechli. Protože kdyby Senco s Jankovem neuspělo, muselo by se v posledním kole pořádně modlit, neboť duel s lídrem z Karlových Varů už předehrálo dříve (1:4) a svůj osud by nemělo ve svých rukách. „Nečekali jsme, že po dobré první polovině jara budeme bojovat o záchranu až do posledního kola. Naštěstí jsme to teď zvládli,“ kvitoval situaci trenér Senka Luboš Vašica.

Denis Kindl.
Bratři Kindlové se hokejové Škodě upsali na další rok