V průběhu pátečního odpoledne zástupci plzeňské Viktorie odsouhlasili s německou stranou návrh na přestup Petra Jiráčka. Pětadvacetiletý záložník tak již od jarní části sezony obleče dres aktuálně dvanáctého týmu německé bundesligy. Ve Wolfsburgu podepsal smlouvu na 4,5 roku.

„Wolfsburg o Petra usiloval dlouho, v posledních měsících jej zástupci klubu pečlivě sledovali. Nabídka z Německa byla konkrétní, jednání byla vedena velmi korektně, gentlemansky a obešla se bez větších zádrhelů a to i díky velmi serióznímu jednání hráčova agenta Dalibora Laciny a celé firmy IFMM včetně spolupracovníka pana Laciny, Daniela Smejkala,“ cení si generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Oba kluby se rozhodly nezveřejňovat konkrétní částku, podmínky ji však řadí mezi ty největší v historii české ligy,“ řekl těsně po dohodě Šádek.

Jiráčkova cena šla s účastí Viktorie Plzeň v Lize mistrů a jeho startech v reprezentaci strmě vzhůru a částka za přestup by se mohla vyšplhat až ke 125 milionům korun.

„Petr odvedl pro Viktorii ohromný kus práce, má velký podíl na zisku titulu i výjimečném podzimu v Lize mistrů. Do dalšího angažmá mu osobně i za celý klub chci popřát především pevné zdraví, osobní pohodu a samozřejmě sportovní úspěchy,“ dodal Adolf Šádek.

„Jsem velmi rád, že se kluby mezi sebou velmi rychle dohodly, všechny strany udělaly pro úspěch jednání maximum. Já se teď především těším na novou výzvu,“ řekl Petr Jiráček, který již v minulém týdnu v Německu úspěšně absolvoval fyzické testy.

„Nabídka Wolfsburgu byla výjimečná pro klub i mě samotného. Z Viktorky se mi nebude odcházet lehce. Máme zde vynikající partu, klub i mužstvo zažily v minulých měsících fantastické období. Všem bych chtěl touto cestou poděkovat, do Štruncových sadů se vždy budu rád vracet,“ slibuje Jiráček.

„Jsem velmi rád, že jsme výkony Petra Jiráčka dokázali přetavit v přestup, který naplnil představy Viktorie Plzeň i samotného hráče. Zároveň jsem velmi rád, že se jedná o transfer, který samotnému hráči dává vynikající sportovní perspektivu. Petr bude spolupracovat s trenérem, se kterým si díky své povaze a pracovitosti bude rozumět, a měl by pravidelně nastupovat,“ řekl k přestupu hráčův agent Dalibor Lacina.

Také on vyzdvihl férové jednání zúčastněných stran. „Od prvních okamžiků se jednalo o velmi konstruktivní jednání ze strany Wolfsburgu i pánů Paclíka a Šádka. Viktoria Plzeň za Petra požadovala adekvátní odměnu a já jsem velmi rád, že dnes můžeme co do finančního plnění představit dle mého názoru jeden ze tří největších přestupů v historii české nejvyšší soutěže.“