„Všichni mně gratulovali, ale já pořádně ani nevěděla k čemu. Až po chvíli mně přišla zpráva z agentury, že Macela byl odvolán a já byla jmenována místo něj,“ líčí hektické okamžiky Damková.

Na oficiální potvrzení v nové funkci si ale musela ještě pár hodin počkat. „Oficiálně jsem se to dozvěděla až pozdě večer. Nečekala jsem to, ale na druhou stranu je to přesně v duchu toho, co se v mém životě v poslední době děje, jeden šok za druhým. Všechno je hrozně narychlo,“ říká šestatřicetiletá Plzeňanka, která je zároveň členkou komise rozhodčích UEFA.

Rozhodnutí, zda novou funkci přijme nebo ne, nepřišlo hned. O radu požádala legendárního Itala Pierluiga Collinu, svého kolegu z komise rozhodčích UEFA. „V komisi je obrovskou autoritou a já chtěla znát jeho názor. Ptala jsem se ho, jestli vedle členství v komisi rozhodčích UEFA mám přijmout roli předsedkyně u nás. Musím říci, že jeho slova mně dodala sílu i odvahu,“ vypráví.

„Jednoznačně mně řekl: Jdi do toho. U vás v Čechách jsi silná osobnost a teď máš úžasnou příležitost něco změnit. Výhodou pro tebe je, že jsi tady s námi a můžeš přenášet veškeré informace a nové trendy, které budeš mít z první ruky, okamžitě do českého prostředí. Jeho slova mě potěšila,“ říká nová předsedkyně komise rozhodčích FAČR.

Věcí, které bude chtít v práci české komise změnit, je prý dost. „Předně ale chci stabilizovat listinu mezinárodních rozhodčích. Každý rok tam byly tři čtyři změny, a to je špatně,“ míní.

Nová předsedkyně musí také sestavit novou komisi. „Budu hledat lidi s podobnou vizí, jako mám já. Hodně o tom přemýšlím, ale najít ty správné lidi není jednoduché. A jestli zůstanou někteří členové Macelovy komise? Na to teď neumím odpovědět,“ dodává Damková.