S celkem, jehož trenérem je bývalý plzeňský asistent Jiří Skála, hráli viktoriáni 2:2. Stejně jako v létě, i nyní přátelské zápolení těchto celků vítěze nenašlo. Tehdy byl zápas na góly bohatší a skončil 4:4.

Sobotní zápas začal pro Viktorii nepříjemností. Ve 13. minutě se totiž zranil slovenský záložník Martin Chrien a musel střídat. „Doufám, že to zranění nebude vážné a bude s námi moci odcestovat do Španělska," přál si trenér Roman Pivarník.

Do vedení se domácí dostali před závěrem první půle chladnokrevným zakončením Tomáše Poznara, který se dostal za obranu Ústí.

Druholigový tým dokázal vyrovnat v 65. minutě zásluhou Pavla Moulise.

O pár minut později se krásnou brankou prezentoval Jan Kopic – jeho zakončení z pokutového území se odrazilo od břevna. Minutu nato ale dodal výsledku konečnou podobu Michal Leibl, který využil zaváhání brankáře Sváčka.

„S výkonem jsem spokojený, protože jsme si vytvořili velké množství šancí," hodnotil kouč Plzně. „Soupeř vytěžil z minima maximum, ale na to, že naši hráči jsou v plné přípravě a mají toho v nohou již dost, ten zápas účel splnil," dodal trenér Pivarník.

Dnes lídr české nejvyšší soutěže odletí na své první soustředění na jih Španělska. „Odehrajeme zde tři zápasy, ve kterých budeme hráče točit po poločasech. Potřebujeme nabrat fyzičku, abychom měli dost sil do jarní části soutěže," nastínil Pivarník.

Ve středu se Viktoria utká s třetiligovým německým Wiesbadenem, v pátek si zahraje se švýcarským celkem Servette Ženeva a na závěr soustředění (za týden v pondělí) bude hrát s jihokorejským Ulsanem.

„První soustředění bude stále o nabírání kondice," předesílá jasně lodivod plzeňské Viktorie.

Viktoria Plzeň – Ústí nad Labem 2:2 (1:0)

Branky: 44. Poznar, 76. Kopic – 65. Moulis, 77. Leibl.
Sestava Plzně pro 1. poločas: Bolek – Řezník, Piroch, Hájek, Janža (C) – Petržela, Hromada, Hořava, Zeman – Chrien (13. Suchan) – Poznar.
Sestava Plzně pro 2. poločas: Sváček – Matějů, Hejda, Piroch, Rychnovský – Kopic, Hrošovský, Hlavatý (C), Kovařík – Suchan – Ďuriš.

Obránce Plzně Lukáš Hejda

O zápase: „Zima byla velká, ale to je vždy. Tyto zápasy jsou těžké a náročné, ani nejde o výsledek, ale spíše o to, abychom si zahráli a udrželi se v kondici. Samozřejmě jsme ale chtěli vyhrát."
O hraní na umělé trávě: „Já osobně si dávám větší pozor, je to nepříjemné. Přírodní tráva je lepší, ale člověk si musí zvyknout."
O začleňování nových posil: „Myslím, že to u nás v kabině vůbec není problém. Všechno klape, jak má."
O blížícím se soustředění: „Moc se těšíme. Odehrajeme tam tři kvalitní zápasy a bude to více herní."
O posilování Slavie: „To je jejich věc, my se koukáme hlavně na sebe."