Na jejím trávníku se taky proháněly hvězdy Bayernu Mnichov, Manchesteru United a CSKA Moskva. Při zatím poslední účasti viktoriánů mezi evropskou klubovou smetánkou to byl pro změnu Real Madrid, znovu CSKA Moskva a AS Řím. A právě ten dosud úplně poslední zápas s klubem z Věčného města zůstane navždy zapsán v historii plzeňského klubu zlatým písmem.

close Tomáš Chorý (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu do branky AS Řím. Gratuluje Patrik Hrošovský.   info Zdroj: FCVP/Martin Skála zoom_in Tomáš Chorý (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu do branky AS Řím. Gratuluje Patrik Hrošovský.

A přímo na hřišti už u toho byli i někteří členové současného kádru – Milan Havel, Lukáš Hejda, Jan Kopic, Aleš Čermák, a především pak Tomáš Chorý, autor vítězné branky ze 72. minuty. Viktoriáni tehdy potřebovali vyhrát, aby udrželi třetí místo před CSKA Moskva a pokračovali na jaře ve vyřazovací části Evropské ligy. Po bezbrankové první půli je vysněnému cíli přiblížil v 62. minutě Jan Kovařík, který pouze nastavil nohu do přihrávky jmenovce Kopice – 1:0. Jenže po šesti minutách bylo srovnáno, když Hrušku propálil z hranice velkého vápna Ünder – 1:1.

| Video: Youtube

Gólovou desetiminutovku pak zakončil Tomáš Chorý, který poslal hlavou do sítě míč vyražený gólmanem Mirantem a určil tak konečný výsledek zápasu – 2:1. CSKA Moskva nespasila ani senzační výhra na hřišti Realu Madrid, který porazili předtím i doma. Nakonec měli stejně bodů jako Plzeň – sedm, a horší vzájemné zápasy (2:2 venku, 1:2 doma). Do jarní části Evropské ligy tak prošli viktoriáni, kde nestačili v úvodním kole vyřazovací části na Dinamo Záhřeb (2:1 doma, 0:3).

Kdo tehdy mohl tušit, že to bude na pár let poslední vystoupení fotbalistů Viktorie Plzeň v hlavní fázi evropských pohárů. Následující ročníky skončily vždy krachem v kvalifikacích. Až letos se můžou fanoušci těšit na podzim v Evropě.