V něm přivítají ve čtvrtek 22. července od 19 hodin sedmý tým běloruské ligy Dynamo Brest, odveta se hraje o týden později v arménském Jerevanu.

"Brest v běloruské lize velmi často remizuje, hraje velmi dobře dozadu, téměř neinkasuje," uvedl ještě v Rakousku plzeňský kouč Michal Bílek na adresu pohárového soupeře.

close Šimon Falta v utkání s ruským Arsenalem Tula. info Zdroj: fcv zoom_in Šimon Falta v utkání s ruským Arsenalem Tula.

A co mu ukázalo soustředění ve Westedorfu ohledně sestavy vlastního celku pro úvod sezonu?

Tak předně se zdá, že úplně mimo hru je kvarteto marodů, kteří do rakouských Alp ani neodcestovali (Havel, Pernica, Kalvach, Chorý), podobně jsou na tom i Ba Loua s Čermákem. Ti sice na soustředění byli, ale nezasáhli tam ani do jednoho přípravného zápasu.

close Viktoria Plzeň - Arsenal Tula 1:0. info Zdroj: FCVP/Marek Kratochvíl zoom_in

A navíc hned v tom prvním se zranila brankářská jednička Staněk. „Zraněných hráčů máme dost,“ posteskl si Marek Bakoš, jeden z asistentů trenéra Michala Bílka. Je tedy zřejmé, že trenéři proti Brestu nebudou mít k dispozici optimální sestavu.

Z nováčků mají do základní jedenáctky blízko dva cizinci: senegalský mladík Ndiaye a ofenzivní Kolumbijec Mosquera. Prvnímu z nich nahrálo zranění Kalvacha, s druhým se už dopředu počítalo jako s okamžitou posilou.

Při zranění Havla bude potřeba také vyřešit, koho postavit na pravý kraj obrany. Trenér Bílek vrátil do kádru Řezníka, s nímž už se nepočítalo, k dispozici je mladý Koželuh, ale v generálce hrál napravo levák Hybš, stejně jako v některých zápasech na konci sezony.

Fotogalerie: Viktoria Plzeň - Arsenal Tula 1:0

Nalevo v obraně by pak byl Falta a ve stoperské dvojici jeden z trojice Kaša s Brabcem, jenž se po Euru připojil k týmu až později. Drobné zdravotní trable má totiž i Hejda.

Vedle Ndiayeho budou ve středové formaci zřejmě Bucha se Šulcem, další mladík číhá na šanci, stejně jako Slovák Káčer. Na pravém křídle naskočí Kaymaba nebo Kopic. O pozici elitního snajpra Beauguela asi netřeba diskutovat.

"Bogy splnil, co od něho očekáváme. Musíme ho využívat. Je silný v osobních soubojích, dobře se orientuje ve vápně, umí i přihrát," pochvaloval si trenér Michal Bílek. "Jsem rád, že tady je. Ale i Matějka a Chorý dostanou příležitost," doplnil kouč plzeňské Viktorie.

close Viktoria Plzeň - Arsenal Tula 1:0. info Zdroj: FCVP/Marek Kratochvíl zoom_in

Tu čeká pořádně těžký vstup do sezony, už ve čtvrtek 22. července zahájí boj o pohárovou Evropu s běloruským Dynamem Brest.

„Úvodní sestava by mohla za týden vyběhnout stejná,“ prozradil kouč Viktorie. „S Tulou odvedli solidní výkon. Dobře jsme drželi míč a kombinovali, byli jsme nebezpeční. I dozadu to byl poctivý výkon,“ popisoval Michal Bílek.

„Ale ještě uvidíme, jak bude tým vypadat v příštím týdnu. A hlavně jaký bude zdravotní stav hráčů,“ připomněl plzeňský kouč, že jeho tým kosí od začátku přípravy zranění.