Plzeň – Jaro odehrál ve skvělé formě a fazonu má i na začátku nové sezony.

Stoper fotbalistů Viktorie Plzeň Roman Hubník odehrál v Tel Avivu proti domácímu celku Maccami celý zápas.

Z Izraele, kde se hrálo za vysokých teplot a vlhkosti vzduchu, si se svými spoluhráči přivezl nejen cennou výhru 2:1, ale i velkou dávku únavy.

K velkému výdaji sil při utkání v náročných klimatických podmínkách se přidalo i zdlouhavé cestování ze sluncem rozžhaveného Izraele zpět do České republiky.

„To je pravda, let byl dlouhý, trval skoro čtyři hodiny. navíc ještě na letišti v Tel Avivu jsme procházeli pečlivými a zdlouhavými kontrolami. Ve středu po návratu z Izraele jsem šel večer brzy spát. V dalších dnech jsem se pak hodně věnoval regeneraci," vypráví opora zadních řad Viktorie.

A co Romanu Hubníkovi nejvíce pomáhá vyhánět únavu z těla?

„Dobré jsou samozřejmě masáže a hodně také na unavené svaly pomáhá ledová voda. Ta je úplně nejlepší ," tvrdí odchovanec olomouckého fotbalu.

Pečlivá regenerace je znát. „Momentálně jsem v pohodě. Samozřejmě trochu ještě cítím svaly, ale tak je to po každém zápase," usmívá se.

Pro české týmy, hrající evropské poháry, je často složitější přepnout do domácí ligy. „Je pravda, že někdy to bývá těžší, ale na druhou stranu my už jsme v pohárech sehráli spoustu zápasů a dokážeme už automaticky přepnout," tvrdí jednatřicetiletý obránce.

Dnešního soupeře, pražskou Duklu, považuje zkušený zadák Viktorie za silného protivníka.

„S Duklou jsou to vždycky těžké zápasy, jak doma, tak i venku. Já ale doufám, že zápas na Julisce zvládneme a navážeme v lize na výhru v prvním kole se Slavií," přeje si Roma Hubník.

Nehrozí, že mužstvo bude na mít na Julisce v hlavách středeční důležitou odvetu kvalifikace Ligy mistrů s Tel Avivem?

„To si myslím nehrozí. Všichni si uvědomujeme, že je potřeba zvládnout odvetu, ale nesmíme ztrácet ani v lize. Věřím, že se na zápas s Duklou dobře připravíme," říká stoper Plzně.

Trenér Koubek naznačil, že v sestavě dojde k některým změnám.

„Možná, že někdo bude mít volno, ale to se včas dozvíme," dodává Roman Hubník.