Ne, nepopletli jsme křestní jména. To jsme jen zvolili bratry slavnějších fotbalistů.

Všichni také hrají fotbal, i když na nižší úrovni, a na zápas se moc těší. A jako správní bratři věří převážně týmům svých sourozenců.

Nejstručnější ze všech byl Michal Provod, záložník divizního SK Petřín Plzeň, který tipoval výhru Slavie 3:1.

To další ze „slávistických“ bratrů Martin Mandous, který fotbalově vyrůstal v plzeňské Viktorii a bydlí v Ejpovicích, byl opatrnější.

„Plzeň má v poslední době dobré výsledky, Slavia to bude mít těžké. Myslím si, že to skončí remízou, i když bych samozřejmě přál vítězství bráchovi, tedy Slavii,“ prohlásil Martin Mandous.

DIVOČINA V EDENU. Při říjnovém zápase na Slavii vyloučil rozhodčí Franěk viktoriánům hned tři hráče. Ani Lukáš Kalvach mu první červenou kartu pro Radima Řezníka v 11. minutě nevymluvil.
Kalvach ještě s Viktorií doma Slavii neporazil. Je načase to změnit, prohlásil

„Ideálně bezbranková remíza, kdyby Aleš chytal, aby neinkasoval,“ doplnil 32letý fotbalista, který byl jako hráč v roce 2008 u jediného dorosteneckého titulu Viktorie Plzeň.

Později hrál i třetí ligu za Domažlice nebo divizi za Rokycany. Většinu kariéry ale strávil v zahraničí, nejprve švýcarském Brunnenu a teď už je šestým rokem v německém SV Zenting.

„S bráchou jsem pořád v kontaktu, držel jsem mu palce, i když byl v Olomouci, a teď ve Slavii je to stejné,“ usmál se Martin Mandous.

Podobně to má i 21letý Lukáš Bucha. „Chtělo by se mi říct, že Plzeň vyhraje 2:0, ale když vidím, jak často zvládají zápasy o jednu branku, tak bych bral jakékoliv vítězství Viktorky,“ kontroval Lukáš Bucha, záložník divizních Neratovic.

„Věřím, že kluci budou dobře připravení. Ale může se stát cokoliv, průběh změní nějaká karta,“ nakonec přece jen mírnil svoje odhady.

Často bývá při zápasech Plzně přímo v hledišti. „Tentokrát to bohužel z časových důvodů nevyjde. Výhru Viktorky si užiju u televize,“ usmál se Lukáš Bucha.

Kromě Mandouse tipoval remízu i Václav Sýkora, bratr reprezentačního záložníka Jana. „Myslím, že to skončí 1:1. Viktorka je doma silná, ale i Slavia má obrovskou kvalitu. Proto si body rozdělí, což bude nakonec hrát do karet Plzně,“ myslí si Václav Sýkora, kondiční kouč Regionální fotbalové akademie v Plzni a stále také ještě občas hráč Křimic v I. A třídě.