„O velkých změnách bych ale nemluvil, chceme využít silné stránky, které mančaft měl,“ prohlásil nový trenér plzeňské Viktorie před startem jarní části.

Jedna změna je ale patrná na první pohled, viktoriáni v přípravě nastupovali v rozestavení 4-3-3. Ale při podrobnějším pohledu je zřejmé, že ani to se příliš neliší od systému, který praktikoval trenér Vrba.

Snad jen krajní záložníci (Kovařík, Kayamba, Kopic či Mihálik) mají za úkol po ztrátě míče napadat soupeře ve vyšším postavení, než tomu bylo dosud.

Na hrotu bude i po odchodu Michaela Krmenčíka do Brugg zřejmě jeden útočník, ale palebná síla by se měla rozložit na více lidí. „Zodpovědnost za koncovku přeberou i středoví a křídelní hráči. Ale já věřím, že najdeme také jednoho dominantního střelce,“ doufal Adrian Guľa.

A tím by mohl být francouzský forvard Jean-David Beauguel. „Když dostával příležitost při zranění Krmenčíka, ukázal, že je to gólový útočník. Byl produktivní. A je tady i Choras (Tomáš Chorý,“ nezapomněl kouč ani na dalšího útočníka.

Zdá se tedy, že větší změny se týkají spíš té ofenzivní fáze hry plzeňské Viktorie.

V brance by měl být jedničkou i nadále zkušený Aleš Hruška, ani obranná čtveřice zřejmě nedozná přílišných změn. Podle přípravy by měla být ve složení – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský.

„Všechno to jsou zkušení borci. Věřím, že to ukáží i na trávníku,“ doufá trenér Guľa.

Jenže Limberský nedohrál generálku s Krasnodarem, a i když už trénuje s týmem, bude v případě, že by nemohl nastoupit, připravený zaskočit Adam Hloušek.

Záložní trojice hrála povětšinou ve složení Bucha, Kalvach, Čermák, ale i ten měl po generálce zdravotní trable. Kouč však věří, že bude na první kolo připravený.

A jak vnímají rozložení sil ve středové formaci hráči?

„Jediný rozdíl je v tom, že teď nastupuji jako jediná šestka,“ prohlásil už během přípravy Lukáš Kalvach.

„Mně to bude vyhovovat za předpokladu, že budeme vyhrávat,“ reagoval na úterním setkání s novináři kapitán Jakub Brabec s úsměvem na rtu na dotaz, jak se mu hraje za trojicí fotbalistů, kteří jsou silní na míči.

Teď se cítíme všichni dobře. Od toho je příprava, abychom se naladili na ligu. Důležité bude, jestli ten systém bude přinášet body,“ doplnil Jakub Brabec.

„Jsem rád, že kluci ty změny navnímali a dokázali je předvést i v zápasech. I proto už se těším na ligu,“ prohlásil plzeňský trenér Viktorie.

Premiéru absolvuje se svým týmem v neděli od 14.30 v Opavě, kde působil jako hráč.