Fotbalistům divizních Přeštic sice stále patří sestupové čtrnácté místo, ale další vítězství v nováčkovské sezoně divize A nad Dobříší (2:1) dává týmu z jižního Plzeňska záchranářskou naději. Svěřencům trenéra Ivana Kovácse, který mužstvo převzal v polovině sezony, to na jaře zatím kope. A to zejména v domácím prostředí. Naposledy to na vlastní kůži poznala Dobříš, která v Přešticích padla 1:2.

„Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání a troufnu si říct, že do 80. minuty utkání jsme měli zápas plně pod kontrolou. Pak jsme ale dostali kontaktní branku a nakonec se o vítězství strachovali až do konce,“ přiznal kouč Přeštic Ivan Kovács, jehož tým v prvních pěti jarních kolech uhrál osm bodů – z toho všechny před domácím publikem.

I proto je přeštický Ivan Kovács zatím spokojený. „Spokojenost je relativní. Kromě zápasu ve Varech, které byly jednoznačně nad naše síly, se nám herně daří. Jen mě mrzí ztráta bodu s Jankovem a také všeobecně neproměňování šancí. Každý zápas si jich totiž vytvoříme opravdu hodně,“ má jasno zkušený kouč.

Přeštičtí fanoušci mohou v černobílém dresu už čtyři zápasy vidět Musu Ansumu, zkušeného borce z Ghany, který na jih Plzeňska přišel z Hořovicka a má prvoligové zkušenosti z působení v dnes již upadajícím Mostě. „Zatím jsem s ním spokojený tak z poloviny. Musa je silový hráč, dokáže udržet míč, bojuje, maká, ale zatím nevstřelil žádnou branku, což je to hlavní, co od něj očekáváme. Do šancí se přitom dostává, ale zatím je neproměňuje,“ říká na adresu jednatřicetiletého borce trenér Ivan Kovács.

MÝTO POKRAČUJE VE SPANILÉ JÍZDĚ

Velmi spokojení mohou být po 20. kole krajského přeboru v táboře fotbalistů Mýta. Nováček soutěže o víkendu přejel Rapid 3:0 a hřeje se na pátém místě tabulky. S dvoubodovou ztrátou na bronzovou příčku. „Začátek jara se nám herně příliš nevydařil. Zejména ve Lhotě jsme odehráli špatné utkání, ale paradoxně jsme si z něj odvezli všechny body,“ uvádí trenér Mýta Zbyněk Drozda.

„Proti Rapidu už naše hra snesla přísnější měřítko. Jsem rád, že jdou naše výkony nahoru, a doufám, že v tom budeme pokračovat i nadále,“ dodává kouč Mýta.