Boj o titul dostal nový náboj, fotbalový národ má dál o čem diskutovat.

Západočeši vedou Gambrinus ligu čtyři kola před koncem o čtyři body. Bude jim to stačit na zisk mistrovského titulu nebo ne? Na to se Deník zeptal fotbalových internacionálů.

„Po zaváhání Sparty v Teplicích věřím, že Plzeň na titul dosáhne. A to i přesto, že má v posledních čtyřech kolech těžší los,“ říká třiačtyřicetinásobný český reprezentant Karel Rada.

„Plzeň zaváhala doma se Slavií a v Brně, ale další takový luxus si už nesmí dovolit. Tyhle dva zápasy pro ni byly dostatečným varováním a další ztrátu už nedopustí,“ je přesvědčený bývalý stoper Plzně, Dukly, Olomouce, Slavie či Teplic.

Plzni věří i bývalý hráč Viktorie, Sparty a belgického Lokerenu Roman Vonášek. „Já už po podzimu prohlásil, k nelibosti sparťanů, že titul získá Plzeň. A po remíze Sparty v Teplicích tomu věřím stále,“ říká Roman Vonášek, dnes sekretář úseku mládeže ČMFS.„Sparta si remízou v Teplicích výrazně zkomplikovala situaci v boji o titul. Osobně jsem věřil, že si z Teplic přiveze tři body, ale nezvládla to. A i když má Plzeň ve zbývajících čtyřech kolech těžší los než Sparta, šanci na získání titulu využije. Ale je to fotbal a stát se může cokoliv,“ připouští osminásobný český reprezentant.

Podle něj není příliš důležité, že Sparta hraje ve čtyřech posledních kolech třikrát na domácím trávníku.

„Plzeň má na hřištích soupeře nejlepší bilanci v lize,“ připomíná Vonášek.

Na Viktorii by si v boji o titul vsadil i Robert Vágner. „Věřil jsem Plzni i po domácí remíze se Slavií. Hodně lidí říkalo, že jí to bude stát titul, ale on se počítá každý bod. Věřím mužstvu i trenéru Vrbovi, z titulu se bude radovat Viktoria,“ míní bývalý útočník Plzně, Slavie, Teplic, Chotěbuzi, Dószy Ujpest a Ferencárosze.

Klíčový v boji o titul bude pro Západočechy podle Roberta Vágnera sobotní duel s Mladou Boleslaví. „Když ho Plzeň zvládne, titul už nepustí,“ tvrdí dvojnásobný český reprezentant.

Tlak na mužstvo i na trenéra bude poslední čtyři kola narůstat. Ale jak se s tím vyrovnat? „Velmi důležitá bude víra ve vlastní síly a také klid uvnitř klubu. Nekalkulovat, nedívat se příliš dopředu, ale soustředit se jen na příští zápas. A v něm podat vždycky co nejlepší výkon,“ dodává Robert Vágner.

Kdo s kým hraje

Plzeň – hostí Mladou Boleslav a Ostravu, hraje v Teplicích a v Olomouci.
Sparta – hostí Liberec, Bohemians 1905 a Hradec Králové. Venku hraje s Ústím nad Labem.