Viktoria ve čtvrtečním utkání sice brzy prohrávala, ale vzápětí vyrovnala. Ve druhém poločase zatlačila domácí fotbalisty, ale kýžený vítězný gól nepřišel. „Odehráli jsme výborný zápas, dobře jsme kombinovali. Je škoda, že jsme po naší hrubé chybě inkasovali. Dokázali jsme po krásné akci vyrovnat a tlačili jsme se do šestnáctky, abychom vstřelili gól," uvedl Pivarník.

„Posledních třicet minut zápasu jsme měli navrch," je přesvědčen trenér.

Plzeň neporazila Giurgiu ani napodruhé, protože před dvěma týdny doma prohrála 1:2. „Lepší výsledky jsme neudělali kvůli obrovským chybám v obraně, které bychom neměli dělat," tvrdil lodivod Viktorie.

Pivarník se musel obejít bez levého beka Davida Limberského, který se zranil na předzápasové rozcvičce. Jeho místo zaujal dvacetiletý pravý obránce Aleš Matějů, po jehož zaváhání vstřelil Stan gól Astry. „Že se Matějů dostal do sestavy na poslední chvíli, nemělo vliv na jeho výkon," odmítl Pivarník dotazy novinářů.

Zápas na stadionu s kapacitou přes 55 tisíc míst sledovalo pouhých několik stovek lidí z toho asi dvě desítky viktoriánských fans . „Národní stadion v Bukurešti je nádherný. I těch pár diváků vytvořilo skvělou atmosféru, protože díky zatažené střeše je dobrá akustika. Klobouk dolů před našimi fanoušky. Vůbec jsem nevnímal, že je stadion prázdný," konstatoval Pivarník.