V extralize dnes startuje čtvrtfinále play-off. Plzeň vyzve na souboj kdo
s koho Litvínov.

Utká se třetí tým po základní části s šestým. Dnes od 17.30 hodin a zítra od 19.00 hodin se střetnutí hrají v plzeňské ČEZ Areně.

„Všechny zápasy jsou důležité. Teď první, potom druhý, třetí. Není kam uhnout," prohlásil před bojem plzeňský trenér Milan Razým.

Do semifinále postoupí vítěz čtyř duelů.

Plzeňští doufají, že v minulých dnech dokázali hodit za hlavu pokažený závěr základní části. „Kluci se uzdravili a za minulostí jsme udělali čáru. Tým, který byl tři čtvrtě sezony v čele extraligy, má z čeho vyjít," burcoval Razým.

„Věříme, že dokážeme zabrat a oživit hru, s níž jsme byli předtím úspěšní," přidal se útočník Tomáš Vlasák.
Straka a spol. stále disponuje velkou údernou silou.

Budí respekt.

„Plzni konec nevyšel, ale to do play-off nemůžeme tahat. Předtím Škodovka válcovala celou extraligu," připomněl Pavel Francouz.

Gólman z plzeňské líhně, nyní ale jeden z trumfů kousavého Litvínova.

Severočeši sice v úvodu sezony nebudili strach, přesto postoupili přímo do čtvrtfinále. Poprvé po čtyřech letech.

„Do Plzně jedeme urvat nějaké vítězství, a to pak budeme chtít v odvetách na vlastním ledě potvrdit," vzkázal na západ Viktor Hübl, nejproduktivnější hráč Vervy.

Ačkoliv přednost obhájců loňského bronzu z Plzně i Litvínova tkví v ofenzivě, nyní se očekává bitva na obranu koncentrovaných protivníků. „Hrát dobře odzadu je základ. Čeká nás těžký boj," tvrdil Vlasák. „Plzeňští přitvrdí, ale my jsme připraveni drsnější hru přijmout," kontroval Hübl.