„Byl to těžký zápas, protože Žižkov hrál dobře. My máme za sebou hodně náročný týden přípravy. V pátek jsme ale měli jen jeden trénink, i proto si myslím, že jsme se dostali do zápasového tempa. Zápas splnil, co měl, máme radost, že jsme utkání zvládli vítězně a s nulou vzadu,“ řekl Pavel Šulc.

„Kaňkou zápasu je Sykyho (Sýkora) zranění. Doufejme, že to nebude nic vážného,“ dodal rodák z Toužimi.

Viktoria porazila druholigový Žižkov 2:0, ale několikrát ztroskotala ve finální fázi, koncovce a při brejcích. „Na tom musíme zapracovat. I já to můžu kolikrát vyřešit líp. V každém zápase se snažím dostávat do koncovky, najít si správný prostor ve vápně,“ kál se druhý nejlepší střelec FORTUNA:LIGY.

Gólová radost. Pavel Šulc, Jan Kopic a Pavel Bucha krátce po druhé brance Plzně.  
Viktoria Plzeň zdolala Žižkov. Sýkora nedohrál kvůli zranění kolena

Jelikož vyběhl na hřiště ještě v první půli vyzkoušel si spolupráci se novými tvářemi Viktorie. Nejprve s Lukášem Červem a celý druhý poločas i s Matějem Valentou, Cheickem Souarém a Alexem Tammem. „Spolupráce byla v pohodě. Válce (Valenta) znám dlouho, protože jsme spolu byli v Budějovicích a prošli jsme společně mládežnické reprezentace. Souaré si ještě zvyká, ale podle mě bude platnou posilou. Alex je tady na zkoušce, ale zatím neměl moc příležitostí se ukázat, protože dosavadní tréninky byly zaměřené hlavně na kondici,“ prohlásil Šulc.

Už se těší na soustředění do Španělska (22. 1. – 1. 2.), kde bude tepleji než v Česku a viktoriáni se tam zaměří na hru s míčem a taktiku. „Týden před odletem budou tréninky asi ještě o běhání,“ myslí si fotbalista Viktorie.

Fotbalisté plzeňské Viktorie zahájili pod dohledem trenéra Miroslava Koubka zimní přípravu v areálu v Luční ulici na Roudné.
Koubek: Zkusíme vyhrát český pohár, v lize je cíl třetí místo