Hrát se nebude o trofeje, ale o čest. a především proto, aby všichni účastníci pomohli Andrejce Radové. Čtyřleté holčičce, která se narodila minutu po svém bráškovi Patrikovi. Bohužel na rozdíl od něj neviděla svět v jasných barvách, má dětskou mozkovou obrnu.

Teď obují kopačky nejen hokejoví mistři světa, ale i Radim Vrbata, Jakub Koreis nebo Karel Nocar, aby se pokusili vydělat nějaké peníze na pomoc malé Andrejce.

„Všichni společně podpoříme dobrou věc,“ prohlásil na tiskové konferenci před akcí bývalý házenkář Karel Nocar, který je za projekt Bez frází jedním z organizátorů.

Jeho tým povedou jako nehrající kapitáni sportovní moderátorka Barbora Černošková a hokejista Jakub Jeřábek, který se zotavuje po zranění. V týmu bude mít sestru-házenkářku Markétu, ale také stolního tenistu Petra Korbela nebo kuchaře Romana Stašu.

Na opačné lavičce bude jako trenér Jaroslav Špaček, olympijský vítěz z Nagana povede kromě syna Davida i Ondřeje Kratěnu nabo Jakuba Lva, který dával kádr dohromady. „Potěšilo mě, že málokdo z oslovených nám řekl ne,“ doplnil Jakub Lev.

Vedle parťáků z hokejové kabiny pozval i fotbalisty Patrika Ježka, Pavla Fořta nebo Václava Procházku.

Celým odpolednem v Dobřanech, které organizuje spolu s Bez frází také Nadační fond Zdeňky Heyn Edlové, provede Petr Vichnar.

„Po zápase se můžou fanoušci těšit na autogramiádu sportovců, před utkáním a v poločase proběhnou rozhovory s účastníky,“ upřesnila Zdeňka Heyn Edlová s tím, že chybět nemůže i focení.

Vstupenky budou v prodeji na místě za 200 korun, výkop bude v 17.30 hodin.

Veškeré peníze ze vstupného i následné dražby dresů půjdou na léčbu malé Andrejky Radové. Ve čtvrtek pak naváže na fotbalový zápas golfové klání známých osobností v Dýšině.