Zápas s velkým rivalem (v 18.00) považuje kapitán Západočechů Roman Hubník za prestižní a ostře sledovaný.

„Na utkání se těším. Je to duel, který všichni sledují už týden předtím. Věřím, že utkání se Spartou zvládneme, konečně se na jaře v lize nastartujeme a začneme předvádět výkony jako na podzim,“ přeje si Roman Hubník.

Cítíte jako kapitán v mužstvu velké odhodlání dokázat v zápase, že Viktoria je právem na prvním místě tabulky?
Vnímám to v kabině, cítím to i na tréninku. Kluci dřou a pevně věřím, že to v neděli od šesti večer předvedeme i na hřišti a že nezůstane jen u slov. Chceme výsledkem i předvedenou hrou udělat našim fanouškům radost.

Patříte v týmu k nejzkušenějším hráčům. Jaká je úloha vás zkušených fotbalistů v kabině v době, kdy se týmu ne úplně daří?
Snažím se povzbuzovat, ale když vidím, že se někdo vykašle na nějaký souboj, tak je potřeba zvýšit i hlas. Nejsem na to jen já, ale i další zkušení spoluhráči.

Co je podle vás nutné ve hře týmu nejvíce zlepšit?
Především odhodlání, vůli jít za vítězstvím. To mě teď u mužstva nejvíce chybí. To když zvládneme, přijdou i góly a výsledky.

Ve Spartě jste hrál. Jsou pro vás utkání proti ní stále něčím zvláštní?
Nejsou. Je to zápas medii hodně propíraný, ale jestli do Plzně přijede Sparta, Slavia nebo Baník, pro mě je to zápas jako každý jiný. Já chci hlavně ten zápas vyhrát a věřím, že ho vyhrajeme.

Zápas se Spartou už je dávno vyprodaný. Jak se těšíte na zaplněné tribuny?
Moc, pár utkání zpátky vyprodáno nebylo. Na jaře jsme doma ještě nevyhráli. Věřím, že nám fanoušci k první výhře pomohou.

Plzeňská stopa ve Spartě
Roman Hubník
David Limberský
Milan Petržela
Daniel Kolář
Lukáš Hejda
Aleš Čermák
Martin Zeman
Matúš Kozáčik
Aleš Hruška