Svěřenci trenéra Pavla Vrby ale v posledních zápasech zabrali, Slavia naopak ztrácela. Náskok Viktorie opět vrostl – čtyři kola před koncem už na devět bodů. Pokud v Edenu neprohraje, zvednou její hráči nad hlavu už popáté pohár ligového mistra.

„Dvě kola zpátky asi nikdo nečekal, že můžeme v případě neprohry slavit na Slavii titul. Naše motivace do utkání je obrovská, i když si uvědomujeme, že nás čeká těžká bitva. Slavia bojuje o nejvyšší příčky, stadion bude vyprodaný, ale já věřím, že to v sobotu zvládneme,“ přeje si kapitán FC Viktoria Plzeň Roman Hubník.

Zkušený obránce předpokládá spíše opatrnější začátek utkání, ale s přibývajícími minutami se podle něj obraz hry změní.

Takhle se fotbalisté Petřína radovali proti Doubravce na podzim z vyrovnávací branky. Kolikrát budou slavit v sobotu?
Petřín přivítá v derby rozjeté Senco

„Slavia bude chtít doma vyhrát, což by mohla být naše výhoda. Mohli bychom z rychlého brejku nebo ze standardní situace udeřit a dotáhnout zápas do vítězného konce,“ míní rodák z Halenkova.

Podle zkušeného obránce by z taktického hlediska nebylo dobrým tahem hrát v Praze na remízu. „To v žádném případě. Chceme vstřelit branky, případně i zvítězit. Nám sice ve finále stačí remíza, ale na to nemůžeme hrát. Kdo chce hrát na remízu, tak na to většinou doplatí. Na každý pád chceme dát v Praze góly a vyhrát, ale když se nám to nepodaří, budeme samozřejmě rádi i bod, což nám zaručí zisk titulu,“ říká.

Do Prahy se chystá kolem tisícovky plzeňských fanoušků a podle kapitána Viktorie bude podpora příznivců vítaná.

„Každý hlas v Edenu bude dobrý. Jsem moc rád, že naši fanoušci jezdí i na venkovní zápasy. Někdy je jich tam víc, někdy méně, ale my jsme rádi za každého z nich. Doufám, že v sobotu uděláme radost nejen našim fanouškům na stadionu v Edenu, ale i těm v Plzni,“ věří v sobotní oslavy stoper Roman Hubník.

Martin Zeman
Zeman: Vyhrát titul na Slavii, to by bylo hodně specifické