Severočeši si v Plzni vytvořili šance na tři zápasy, ale proměnili jedinou. A to na body nestačilo. Největší překážkou jim byl právě brankář Aleš Hruška, který se stal hrdinou zápasu a právem by vyhlášen mužem zápasu.

Utkání s Jabloncem bylo vaše dvousté padesáté v lize. Řadíte ho mezi své nejvydařenější zápasy?

Já to takhle neberu. Zápas si chci hlavně užít a jsem rád, že jsme ho zvládli za tři body. Já vlastně ani nevěděl, že to byl můj 250. ligový zápas, takže pro mě to bylo jako každé jiné kolo.

Za téměř zázračný lze považovat váš zákrok při střele jabloneckého Bogdana Vatajelua v 72. minutě. Jak jste to dokázal?

Z mého pohledu to nebylo gólmansky úplně čisté. Byla tam dost velká dávka štěstí, kterému se ale snažím jít naproti tréninkem. Jsem rád, že se mi to teď vrátilo.

Jak velké povzbuzení je pro tým vítězství nad Jabloncem před klíčovým zápasem se Slavií a jak blízko je podle vás obhajoba titulu?

Je to důležitý krok, který jsme potřebovali zvládnout. Zvládli jsme ho trošku kostrbatě, ale teď jedeme na Slavii v pozici, že si to s ní jdeme rozdat na férovku. Uvidíme, jak to dopadne. Uděláme všechno pro to, abychom obhajobě byli blíž.

Viktoria v defenzivě hodně chybovala a nabízela soupeři šance. Nemáte obavy, že při podobném výkonu v obraně v neděli v Edenu by vás Slavia mohla potrestat?

Hráli prostě dobře a nepustili nás do nějaké větší rozehrávky a tlaku. Těžko říct, jestli to bylo námi, nebo Jabloncem. Na Slavii to ale bude úplně jiné utkání, které bude daleko vypjatější. Slavia už to nemá úplně ve svých rukou. My do Edenu pojedeme s tím, že jsme zápas s Jabloncem zvládli.

Jak moc vám chyběl v obraně kvůli zranění zkušený stoper Roman Hubník, se kterým v defenzivní činnosti jako brankář na hřišti hodně komunikujete?

Roman je kapitánem mužstva, myslím si však, že máme čtyři hodně kvalitní stopery, kteří mohou hrát jeden jako druhý. Nechtěl bych řešit, jestli Romanova absence byla v zápase s Jabloncem naší slabinou, zápas jsme nakonec vyhráli.

Věřil jste poté, co se vám podařilo vychytat jablonecké hráče, že se týmu v samém závěru utkání podaří ještě zápas otočit?

Jasně, věřit se musí vždycky. Asi by nebylo dobré, kdybychom i sebemenší šanci vzdali. Kdybychom dostali druhý gól, asi by si Jablonec odvezl vítězství. Věřili jsme, že se s tím dá ještě něco udělat, což se také nakonec stalo.