Oba byli členy pětičlenné poroty, která měla za úkol vybrat nejlepší obrázky ve speciální kreslířské soutěži určené dětem dětských domovů a dětem zaměstnanců generálního partnera klubu Doosan Škoda Power.

Úkolem pro děti, které soutěžily vždy ve dvou věkových kategorií (5-6 let, 6-10 let) bylo nakreslit obrázek svého vysněného povolání či oblíbeného sportu. Ti nejlepší si poté za odměnu vyzkouší trénink s vybranými hráči Viktorky.

Cílem soutěže bylo nejen zprostředkovat dětem nevšední zážitek, ale vzbudit u nich zájem o sport a podpořit jejich kreativitu. I proto spojily své síly dva silné a vzájemně se podporující subjekty Plzeňského kraje - Viktoria Plzeň a Doosan Škoda Power.

Daniel Kolář z Plzně.
Za tři body jsem rád, říká Kolář

„V Plzni jsme doma a cítíme velkou společenskou odpovědnost k městu i celému kraji. Proto se snažíme neustále pomáhat tam, kde je to potřeba a nyní jsme se rozhodli uspořádat zajímavou soutěž nejen pro děti našich zaměstnanců, ale především pro děti z dětských domovů a umožnit jim potkat se na sportovním i kreativním poli,“ uvedla Margit Petříčková ze společnosti Doosan Škoda Power.

Kromě dětí zaměstnanců Doosanu své příspěvky do soutěže zaslaly i děti z Dětského domova Domino v Plzni, z Plané, Tachova a Horšovského Týna. „Na vytvoření obrázku byla záměrně určena velmi krátká doba, přesto přišlo opravdu hodně výtvorů, za což jsme velmi rádi,“ uvedl mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík.

Podle člena poroty Jana Kopice vybrat nejlepší obrázky nebyl jednoduchý úkol. „Bylo to opravdu těžké, ale bavilo mě to,“ přiznal český reprezentant. „Je hezké, že se zapojilo tolik dětí. Už se těšíme, až si s vítězi společně zatrénujeme,“ dodal Jan Kopic.

„Každá akce tohoto typu je vždy příjemná. Vzbuzuje o dětí aktivitu a zároveň je motivuje. Trénink s Viktorkou bude pro všechny určitě velkým zážitkem,“ řekla Tereza Tkadlecová z organizace Dejme dětem šanci a zároveň členka poroty. Svůj hlas v hodnocení přidal i Petr Konáš, zástupce Západočeské univerzity.