Pokud v sobotu večer (začátek ve 20.15 hodin) zvládnou fotbalisté Viktorie Plzeň v domácí Doosan Areně zápas s Karvinou, udělají k vytoužené metě další velký krok. Toho si je vědom i záložník Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský.

Nakolik vám mohou k překonání další překážky na cestě za titulem pomoci zlepšené výkony v posledních dvou utkáních proti pražské Spartě a Brnu?
Chtěli bychom na výkony z těchto zápasů navázat. Navíc hrajeme doma, kde nám na jaře zápasy nevyšly. Chtěli bychom se konečně doma ukázat v dobrém světle. Jednak kvůli fanouškům, a také proto, že máme závěr soutěže dobře rozběhnutý. Chceme jednoznačně už doma zvítězit.

Je teď po posledních zlepšených výkonech a zejména po vítězství v Brně v kabině přece jen lepší nálada než po předcházejících jarních kolech?
Vždycky je lepší nálada po vítězném zápase, než když se prohrává, to je jasné. I proto, že i naše výkony už měly stoupající tendenci.

Žáci 20. ZŠ v Plzni malovali choreo na zápas s Karvinou.
PODÍVEJTE SE: Žáci 20. ZŠ v Plzni malovali choreo na zápas s Karvinou

Co především musíte jako mužstvo udělat pro to, abyste v domácím prostředí na jaře poprvé vyhráli?
Mnohem více než v utkáních, která jsme doma na jaře nezvládli. A jak už jsem říkal, musíme navázat na zápasy z posledních dvou kol, ať už se Spartou, nebo s Brnem.

Jak může utkání ovlivnit skutečnost, že Karviná nemá nic jistého a bojuje stále o záchranu?
Je jasné, že utkání nevyhrajeme, pokud do něj nedáme všechno. Bude to těžký zápas, Karviná má dobrý tým. My ale musíme hrát tak, abychom utkání zvládli.

Do konce ligy zbývá pět kol. Cítíte z týmu zvýšenou koncentraci? Vědomí, že právě teď se soutěž láme?
Jednoznačně. Koncentrace se zvýšila už po prohraných zápasech. Bez toho, abychom se koncentrovali celý zápas, to nezvládneme.

Co vzkážete fanouškům?
Aby nás podpořili a společně jsme zvládli zápas.

Hokejisté HC Škoda Plzeň skončili v play-off na třetím místě
Bronzová Škodovka začne novou sezonu s Libercem