„Pro nás je to velice důležitý zápas. Když se nám podaří na Spartě vyhrát, udržíme si náskok před Slavií. A to je vlastně do konce sezony náš cíl,“ připomíná slovenský reprezentant v barvách Viktorie.

Utkání se Spartou patří k ostře sledovaným zápasům, médii i fanoušky. „Ono se říká, že každý zápas je důležitý, což je pravda. Na druhou stranu je třeba říci, že takové zápasy jako se Spartou jsou ještě sledovanější a i pro nás hráče zajímavější,“ míní Patrik Hrošovský, který má v živé paměti dvě poslední utkání Viktorie na Letné, ve kterých dokázali Západočeši zvítězit. „Na ta utkání si dobře vzpomínám. Před dvěma lety jsme vyhráli 2:0, vloni jsme pak zvítězili dokonce 3:0 po gólech Vaňouse (Vaněk) z penalty a dvě branky vstřelil Krmi (Krmenčík),“ vrací se k posledním dvěma výhrám na Spartě.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v podzimním šlágru Spartu 1:0
Sparta versus Viktoria. Třaskavá bitva rivalů

Co bude podle Patrika Hrošovského udělat pro to, aby Viktoria vyhrála v Praze potřetí v řadě?

„Tyhle zápasy jsou hlavně taktickou bitvou. Musíme dobře bránit a vstřelit první gól. Ten může být rozhodující,“ říká fotbalista, který může zítra v utkání na Spartě nastoupit k jubilejnímu stému zápasu v první lize. „Já statistiky moc nesleduji, na to je expert Kovi (spoluhráč Jan Kovařík). Ale kdybychom na Spartě vyhráli, byl by to pěkný dárek ke stému zápasu i mým narozeninám,“ usmívá se Patrik Hrošovský.

Pro zajímavost – v sobotu slaví narozeniny i asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth (42).