„Když se proti sobě postaví dva kluby, které důvěrně znáte, tak to pro vás má vždycky pikantní příchuť. Na utkání se těším, rozhodně slibuje zajímavou konfrontaci,“ míní jednačtyřicetiletý Patrik Ježek.

„Strašně to utíká, teď v lednu už je to dvacet let, co jsem odešel z Viktorky do Inssbrucku,“ vzpomíná fotbalista, který má na kontě šest titulů z rakouské bundesligy. Tři získal v Innsbrucku a tři v Salcburku. V Rakousku se potkal i s výraznými trenérskými osobnostmi – v Innsbrucku ho trénovali Kurt Jara nebo Joachim Löw, věhlasný kouč německé reprezentace. „Nejspíš jsem jediným Čechem, kterého Löw trénoval,“ říká Patrik.

V Salcburku se pak setkal s další trenérskou legendou, Italem Giovannim Trappatonim. V Salcburku je Ježek stále v kontaktu se sportovním manažerem Christophem Freundem. „Když jsem v Salcburku hrál, Christoph dělal vedoucího mužstva. Voláme si, já občas vyrazím do Salcburku na fotbal. Na podzim jsem viděl souboj Evropské ligy s Olympique Marseille. Teď se chystám 3. února na ligový zápas s Admirou, kde jsem končil kariéru,“ těší se Patrik Ježek.

„Salcburk hodně sází na svoji fotbalovou akademii, která patří mezi nejlepší na světě. Mladíci Salcburku dokonce vyhráli juniorskou Ligu mistrů a nejlepší z nich pak doplňují A tým, který je přestupní stanicí do velkých klubů,“ říká.

Do Southamptonu a následně do Liverpoolu odešel ze Salcburku Senegalec Sadio Mané, autor nejrychlejšího hattricku v historii Premier League. Bundesligu v Lipsku zase hraje bývalý hráč Salcburku Guinejec Naby Keita, který se po sezoně přesune rovněž do Liverpoolu, jenž za něj zaplatil 48 milionů liber. „Salcburk hraje dobrý fotbal, ale v týmu nejsou známá jména a na zápasy chodí šest tisíc diváků. To mě mrzí. Se mnou hrály bývalé hvězdy Bayernu Zickler nebo Linke a to chodilo i šestnáct tisíc diváků,“ dodává Patrik Ježek.