Když necelý měsíc před zahájením jarní části krajského přeboru opustil fotbalisty Přeštic trenér Vratislav Opl, pasovala většina odborníků tento celek mezi vážné kandidáty na sestup z nejvyšší krajské soutěže. Příchodem nového trenéra Václav Uzlíka z plzeňského Rapidu, který v minulosti v Přešticích hrál úspěšně divizi, se však hodně věcí změnilo.

„Každopádně dokázal změnit přístup hráčů k přípravě i k utkáním. Stal se vůdčí osobností v kabině i na hřišti,“ pochvaluje si angažování Uzlíka přeštický sekretář Martin Knopf. Navíc se Václav Uzlík po několika týdnech stal hrajícím trenérem. Nastupoval na postu stopera a svou pověstnou bojovností strhával ostatní spoluhráče. „Byl opravdovou duší mužstva,“ potvrdil přeštický sekretář.

V době, kdy bojoval Uzlík na zeleném trávníku v roli hráče, vedl mužstvo z lavičky sportovní manažer Stanislav Trnka. Ten se do klubu, který je pro něho srdeční záležitostí, vrátil už poněkolikáté. Přeštice nakonec obsadily v krajském přeboru devátou příčku, bez velkých problémů se zachránily a vyhnuly se i nervy drásající baráži, kterou musely podstoupit před rokem se Žákavou.

„Konečně se utvořil pod novým vedením v mužstvu kolektiv. Výkony po herní stránce však rozhodně nebyly ideální a hodně bodů se tak muselo doslova ubojovat,“ přiznává Martin Knopf. Podle jeho slov však přesto byla utkání, kdy se hra týmu zkvalitnila i po herní stránce. „Mužstvo se mi líbilo druhou půli utkání s plzeňským SK ZČE a v Kolovči. To byla vydařená představení i fotbalově a nejen proto, že jsme vyhráli. Hodně zápasů jsme však přesto vydřeli jen nasazením,“ tvrdí sekretář.

Kádr mužstva by se na podzim neměl příliš změnit. „Jen Žitník ukončí hostování z Dobřan, ostatní by měli zůstat. Možné posily jsou v jednání, ale domluvené najisto není ještě zatím nic. V Přešticích nadále zůstává i trenér Uzlík,“ informuje Knopf.

Letní přípravu zahájí Přeštice 18. července a přípravná utkání sehrají mimo jiné s Nepomukem, Klatovy, Luby, Sušicí. Hráčům i divákům už slouží dokončená přístavba nové tribuny a před posledním jarním utkáním s Bolevcem byla v areálu stadionu otevřena „Síň historie a tradic,“ kde mají diváci jednotlivých utkání možnost vidět vystavené poháry, kroniky, fotografie a další archiválie z bohaté osmaosmdesátileté historie přeštického fotbalového klubu.