Po odpykání třízápasového trestu za vyloučení v odvetném zápase třetího předkola Ligy mistrů proti Bukurešti se kanonýr Viktorie Plzeň Michael Krmenčík objeví ve čtvrtek v utkání proti Hapoelu Beer Ševa znovu na evropské scéně.

„Už se těším na poháry, protože jsem tři zápasy nehrál za tu blbost, co jsem udělal,“ říká před duelem Michael Krmenčík.

Na podzim hrajete ve výborné formě. Věříte, že si sebevědomí z ligy přenesete i do Evropské ligy?
V lize se nám daří doma i venku a já věřím, že nám to může pomoci i v Evropské lize proti Beer Ševě. Věřím, že budeme úspěšní a sehrajeme zápas, který se hlavně bude líbit divákům.

V české lize střílíte góly. Myslíte si, že to proti obráncům Beer Ševy budete mít těžší?
Já to takhle nevnímám, beru to jako každý jiný zápas. Pro mě je především důležité, že chci každý zápas vyhrát, ať je to v domácí lize nebo na evropské scéně.

Chybět bude kvůli zranění zkušený David Limberský. Jak velké to podle vás bude pro tým oslabení?
To je pro nás velká ztráta. A to nejen na hřišti, ale minimálně stejně i v kabině, kde má David velké slovo. Už se těším, až se do kabiny zase vrátí, alespoň až bude chodit na rehabilitace.

Jste s ním v kontaktu?
Ano, na instagramu si spolu občas vyměníme zprávy.

Trenér Vrba prohlásil, že zápas s Hapoelem Beer Ševa může být pro vývoj ve skupině z hlediska postupu pro vás klíčový. Vidíte to stejně?
Vnímám to podobně, i když je to teprve druhý zápas ve skupině a potom nám zbývají ještě čtyři. Proti nám určitě stojí kvalitní soupeř, ale my tentokrát hrajeme doma a musíme urvat nějaké body. Už by to chtělo zvítězit a ukázat našim fanouškům, že umíme hrát i Evropu.