Znovu, jako ve všech duelech předkol Ligy mistrů, zaměstnával i v pražském Edenu trvale obranu protivníka, neztrácel míče. Na levé straně si výborně rozumněl s Davidem Limberským.

Po vyčerpávajícím, ale znovu vítězném duelu s Kodaní si mohl vydechnout. „Pochopitelně si postup užíváme, jako vlastně celý průběh našeho působení v předkolech Ligy mistrů.. Teď si můžeme na chvíli oddychnout, pročistit si hlavu,“ poznamenal šikovný středopolař, který přišel do mistrovské Plzně na jednoroční hostování z Hradce Králové.

Po první půli odvety ale Viktoria s kodaňským FC prohrávala 0:1 a jejím hráčům rozhodně do smíchu ještě nebylo. „V prvním poločase na nás Dánové dobře vlítli, víc drželi balon. Kodaň byla v té době lepším mančaftem. My jsme jen vyráželi do rychlých kontrů, žádný se nám však nepovedl dotáhnout,“ uznal hráč, jemuž na východě republiky vymysleli přezdívku hradecký Messi.

„Celý zápas jsme ale zvládli dobře defenzivně a ke konci zužitkovali dva rychlé brejky, to byl základ úspěchu,“ připomněl Václav Pilař.

Tropické vedro působilo na hráče ve vršovické aréně po celou dobu klíčového duelu. „Horko ovlivnilo zápas hrozně. . Nechci se na to vymlouvat, bylo to stejné pro obě mužstva, ale bylo velké dusno. Na fyzičku to bylo hodně náročné,“ líčil po střetnutí 22letý záložník Plzně.

Závěr utkání přesto zvládla Viktoria na jedničku. „To už jsme věřili, že to dotáhneme, pochopitelně jsme byli rádi, že to vyšlo,“ dodala letní posila Západočechů.