V sobotním duelu 24. kola porazili svěřenci trenéra Radka Vodrážky Luby 3:1 a s předstihem si zajistili celkové prvenství. Na druhém místě i přes porážku s rozjetým Rapidem zůstává Lhota.

Lhota – Rapid Plzeň 3:5

„Velmi kvalitní utkání z obou stran, ve kterém jsme nejprve vedli, pak i prohrávali. Bojovností jsme ale nakonec dokázali vyhrát," shrnul duel trenér Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

Poločas: 2:2. Branky: 21. Černý, 28. Heller, 54. Adam Král – 15., 60. a 70. Žák, 8. Matějka, 81. Gesl. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 4:1. ČK: 88. Adam Král (Lhota). Diváci: 101.

Lhota: Böhm – A. Král, Heller, Zelenka, Černý, Horník, Hucl, Nový (68. Záhrobský), Kohout (46. Strejček), Fiala, Petrželka (74. Šefl). Trenér: Jaroslav Kľuska.

Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Buček (89. Janoch), Hajšman, Šimandl (77. Filipčík), Klekner (90. Fikrle), Čupalka, Harmady, Žák, Matějka, Gesl (90. Holík). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Přeštice – Holýšov 4:1

„V úvodu zápasu jsme byli lepším týmem, ale kolem dvacáté minuty se karta obrátila. Ke konci poločasu jsme vstřelili branku a ve druhém dějství jsme už byli lepší. Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost. Zvláštní poděkování patří brankáři Schimmerovi, který zachytal opravdu výborně," řekl Pavel Bočan, vedoucí přeštického týmu.

Poločas: 1:0. Branky: 45. a 54. P. Bešta, 72. T. Přibáň, 82. Lambor – 79. Staněk. Rozhodčí: Pálek. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Hřiště: Blovice.

Přeštice: Schimmer – Duchek, Krušina (68. Uzlík), Lecjaks, J. Přibáň, Lambor (86. M. Bešta), Turek, Sýkora (86. Stehlík), Pavlík (75. Jáchim), T. Přibáň, P. Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Holýšov: Řezáč – Zavadil, Trhlík, Kaas, Černohorský, Majlát, Stanislav Staněk, Vnouček (63. Valachovič), Kraus (75. Levička), Jeniš (78. Kamil Staněk), Zelený (68. Baxa). Trenér: Karel Míčka.

Petřín – Luby 3:1

Snajpr Petřína Marek Vohrna se díky dvěma gólům do sítě Lubů dostal v tabulce střelců na páté místo. Jeho tým navíc ve 24. zápase sezony po dvaadvacáté ukořistil všechny tři body.

Poločas: 2:0. Branky: 5. a 23. Vohrna, 64. Zoubek z penalty – 68. Raišl. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 1:3. Diváci: 50.
Petřín: Pfleger – Zoubek (72. Trojovský), Světlík, Papáček, Bendl, Bednář, Levý, Škarda (64. Motl), Vohrna (59. Šulc), Lisý, Hartl (84. Šmídl). Trenér: Jan Pleticha.

Luby: Hromada – Křížek, Voráč, Sýkora, Vejskal, Raišl (72. Kvítek), Čipera, Cole (84. Pivoňka), Hora (46. Švec), Koželuh, Čížek. Trenér: Vladislav Smolík.

Rozvadov – Chotíkov 0:3

„Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Kombinačně se nám dařilo a hráli jsme přesně to, co na tak zkušeného soupeře, jakým Rozvadovem je, platí," okomentoval třetí výhru v řadě Petr Nykles, kouč Chotíkova.

Poločas: 0:0. Branky: 65. D. Míka, 71. M. Míka, 86. Kučera. Rozhodčí: Bureš. Diváci: 58.

Rozvadov: Žipaj (46. Janda) – L. Viterna, Kabourek, Hána, Žemlička, Gabčo, Šácha, Mráček, J. Viterna (41. Skopový), M. Slowik, Čížek. Trenér: Zdeněk Slowik.

Chotíkov: Vojáček – Pechler, Forman, Kľuska, D. Míka, M. Míka, Bronislav Buchta, Kadlec, Vlnař (70. Soukup), Matas (44. Voves), Kučera. Trenér: Petr Nykles.

Zruč – Nýrsko 2:1

„Pokud ještě chceme bojovat o neúčast v baráži, musíme vítězit a jsem rád, že se nám to povedlo. Hráli jsme nátlakově a vytvořili si i více šancí než soupeř z Nýrska," uvedl spokojený trenér Zruče Petr Řezáč.

Poločas: 1:0. Branky: 9. Blecha, 55. Tobrman – 51. Tomáš György z penalty. Rozhodčí: Vocelka. ŽK: 0:3. Diváci: 120.

Zruč: Janča – Pechman (87. Mastný), Král, Korelus (83. Lang), Polák, Jelínek, Pavel (90. Přibyl), Kepka, Mašek (46. Fryček), Blecha, Tobrman. Trenér: Petr Řezáč.

Nýrsko: Moravec – Šnour (81. Kolář), Výtisk, Tomáš György, Antonovics (72. Kotlan), Ivo György (83. Eliáš), Bastl, Valenta, Lužný, Brož, Rubáš (46. Kohout). Trenér: Karel Kalivoda.

Bolevec – Svéradice 5:2

„Hrálo se útočně z obou stran a obrany moc neexistovaly. My jsme ale na rozdíl od soupeře byli dost produktivní," řekl trenér Bolevce Michal Bublík.

Poločas: 3:1. Branky: 17., 19. a 46. Pelnář, 24. Fictum, 79. Hibler z penalty – 6. Krejčík, 54. Beránek z penalty. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:4. Diváci: 65.

Bolevec: Körner – Bublík, Ficu (83. Šlehofer), Šnaider, Humpál, Pelnář, Štolle, Zítek, Hibler, Greif, Fictum (67. Šiml, 73. Hackr). Trenér: Michal Bublík.

Svéradice: K. Soukup – Sova (78. Károly), Prokopec, Brůha, Jiřinec, Beránek, Vachuška, Krejčík, Heřman (46. S. Makovec), D. Klas (46. M. Klas), Benedikt. Trenér: Vlastimil Beránek.

Rokycany B - Slavia Vejprnice 0:2

Fotbalisté rokycanského béčka nebodovali již sedm utkání v řadě. V nelichotivé sérii Rokycany vstřelily jen dva góly a inkasovaly 29 branek (4,1 G/Z).

Poločas: 0:0. Branky: 60. a 62. Tomáš Lhotka. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Rokycany B: Wohlmuth – Koc (66. Stejskal), Sefzig, Planeta, Kouřil, Kopečný, Holek, Škarda, Ječmen, Lev (80. Judl), Pfeifer (57. Varga). Trenér: Matěj Spěváček.

Vejprnice: Vavrík – Puhlovský, Havránek, Rada, Heindl, Mašek, Křen, Kýček (46. Tomáš Lhotka), Paul (88. Výrut), Frémund (77. Křen), Davídek (70. Kolář). Trenér: Jiří Šámal.

Baník Stříbro - Jiskra Domažlice B 1:1

„Podali jsme skvělý výkon a velmi dobře zachytal Aleš Mikulovský. Jen škoda, že se nám zranili další dva hráči," shrnul souboj proti Jiskře B kouč Stříbra Josef Aubrecht.

PK: 9:8. Poločas: 1:0. Branky: 38. Bůžek – 56. Hojda. Rozhodčí: König. ŽK: 2:2. ČK: 55. D. Lešek (Domažlice B). Diváci: 200.

Stříbro: Mikulovský – Korynta (34. Mráček), Ulč, Hřebík, Dyk, Pavlas, Tůma, Pleško (46. Brácha), Kohut, Bůžek (76. Kertys), Blažek. Trenér: Josef Aubrecht.

Domažlice B: Bratanič – Kubr, Hojda, Waldmann (70. Major), Tomáš Korelus, Dominik Lešek, Falout (76. Vísner), Bárta (80. Vlček), Javorský, Sova, Jakub Korelus. Trenér: Martin Steinbrücker.

Předehrávka 28. kola: Petřín – Nýrsko odloženo

Utkání 28. kola mezi lídrem z Petřína a nováčkem z Nýrska, které se mělo odehrát již včera, bylo kvůli špatnému počasí odloženo.

„Celý den mohutně pršelo. Hřiště sice nebylo až tolik promáčené, ale nechtěli jsme moc riskovat, takže jsme se těsně před samotným zahájením dohodli, že zápas odložíme" uvedl kouč Petřína Radek Vodrážka.