Favoritem jsou domácí, kteří ze získaných 15 bodů vybojovali doma dvanáct.

Lubští ale nebudou chtít dát domácím nic zadarmo, venku hrají velmi obětavě a bojovně. Všechny jejich duely na cizím hřišti byly velmi vyrovnané.

„Na cizích hřištích se nám hraje lépe. Z pěti zápasů jsme bodovali ve třech, zbylé dva jsme prohráli o jednu branku. Na nováčka celkem slušná bilance. Doma jsou hráči svázáni nervozitou a nechají se unést atmosférou, ačkoliv se na utkání připravujeme stejně, bez ohledu na to, jestli hrajeme doma nebo venku," řekl trenér Lub Vladislav Smolík.

V Lubech musí navíc řešit velmi nepříjemnou situaci od začátku sezony. Pro zranění chybí hned několik hráčů, kteří by jinak nastupovali v základní sestavě.

„Naším největším problémem je od začátku sezony početná marodka. Chybí nám osm hráčů základní sestavy. Důvodem jsou různá zranění. S přístupem hráčů jsem ale jinak spokojen. Všichni nás před začátkem soutěže pasovali do role posledního týmu tabulky a já jsem rád, že zatím podáváme výkony, za které se nemusíme stydět," dodal lubský kouč Smolík.

Rokycany chtějí uspět i v dalším domácím utkání a trenér Peter Horváth připravuje svůj tým na víkendový zápas opravdu poctivě.

„Na zápas s nováčkem se připravujeme důkladně. Hráčům jsem už v pondělí říkal, co od soupeře očekávám, a také, co očekávám od nich. Myslím si, že to bude těžký zápas. Pro nás velmi důležitý. Výhrou bychom se mohli odpoutat od dolní poloviny tabulky a mít trochu větší klid pro další práci," prozradil Peter Horváth.

V Rokycanech je fotbal sportem číslo jedna a každé utkání berou příznivci rokycanského fotbalu prestižně a se vší vážností.

„Chtěl bych na fotbal do Rokycan pozvat všechny fanoušky. V sobotu hraje naše áčko divizní utkání proti pražskému Motorletu. V neděli pak my proti těžkému soupeři z Lub. Na obě utkání se těšíme a doufáme, že diváky potěšíme výhrou," uzavřel trenér Rokycan Peter Horváth.

Martin Mangl