„Ne, že by oni zápas nezvládli. Naopak, my jsme jednoduše podali dobrý výkon," komentoval nečekaně vysoké vítězství nad druhým celkem Serie A kapitán Viktorie.

„Čekali jsme na šance a ty jsme využili. Oni doma prohrávali, museli to otevřít a nám se podařilo přidat další góly, " popsal scénář zápasu Horváth.

Když fotbalisté Viktorie přijížděli před utkáním na stadion San Paolo, domácí fanoušci jim s úsměvem, ve tváři ukazovali na prstech, že Plzeň prohraje 0:3. V tu chvíli si ani na okamžik nepřipouštěli, že tři góly dostane jejich mužstvo.

Ani on sám ale podobný výsledek nečekal. „Určitě jsme to nečekali, zvláště potom, co jsme viděli jejich akce na videu. Jestli to trenér Vrba takhle sestříhal úmyslně, aby nás vystrašil, tak klobouk dolů. Povedlo se mu to," podotkl uznala Horváth.

Po přestávce čelila Viktoria dvacet minut trvalému tlaku Neapole. Strůjcem velké převahy domácího týmu byl slovenský záložník Marek Hamšík, kterého trenér Mazzari zvedl už na konci prvního poločasu ze střídačky, aby se rozcvičil. A po přestávce ho poslal na trávník.

A Hamšík také hru Neapole pořádně rozhýbal. Důvodem „Měl rychlost a přečísloval nás. Byl nebezpečný a vytvářel šance. Bylo to ale i tím, že já už měl v nohách 45 minut, zatímco on byl odpočinutý," smál smál Horváth, který v sedmatřiceti letech nahrazuje rychlost zkušenostmi a fotbalovým myšlením.

Západočeši zanechali v Itálii svým výkonem velmi dobrá jméno. Svědčí o tom i situace, která se odehrála v průběhu pozápasového rozhovoru Horvátha s českými novináři.

Když kapitán Plzně odpovídal na jejich dotazy, prošel kolem domácí kanonýr Cavani. Když míjel Horvátha, poklepal mu uznale na rameno. Horváth přerušil rozhovor, obrátil se k uruguayské hvězdě a pozdravil: „Čau!"

Pak obrátil svůj pohled k novinářům a pravil: „To byl Cavani, asi si mě pamatoval," omlouval se Horváth za přerušení povídání.

Viktoriáni nejnebezpečnějšího hráče Napole a nejlepšího střelce aktuální sezony Evropské ligy ubránili.

Uruguayec se sice dostal do dvou šancí, ani ani jednu nevyužil. Svoji roli přitom sehrál i nekvalitní povrch hřiště. „Hřiště opravdu nebylo dobré, v trávníku byl i díry, takže takový střelec to potom má těžké. Zvláště poté, co soupeř zhustí obranu. To je pak těžké se prosadit," uvedl Horváth, kterého potěšila vysoká produktivita mužstva. "Ze čtyř střel jsme dali tři góly," chválil tým kapitán.