Vítězem kategorie Trenér roku se stal kouč Pavel Vrba a pohár za prvenství v kategorii Osobnost Gambrinus ligy převzal Pavel Horváth.

„Pohár jsem převzal, to je pravda, ale hned jsem ho musel zase odevzdat, je putovní. Byl jsem z toho trochu zklamaný, ale snad dostanu alespoň repliku a budu si ji moci doma vystavit,“ doufá pětatřicetiletý fotbalista Viktorie, který v anketě porazil s velkým náskokem například sparťana Tomáše Řepku či libereckého Jiřího Štajnera.

Pětatřicetiletý špílmachr Viktorie zraje jako víno a v nejvyšší soutěži rozdává fanouškům fotbalovou radost ostošest. Titul osobnost ligy mu patří právem.

Sám však odmítá, že na prvenství v anketě měl zvlášť velkou zásluhu. „Tohle vůbec není můj úspěch. Kdybych plaval nebo dělal atletiku, tak prosím, ale fotbal je kolektivní sport a prvenství v anketě je zásluhou celého týmu. Mužstvo pracuje pro mě, já se mu to snažím vracet a díky tomu rostou i moje výkony,“ vysvětluje Pavel Horváth.

Kromě poháru převzal vítěz ještě poukázku na tisíc piv Gambrinus. „Už mám v telefonu spoustu esemesek, kam pivo poslat. Já ale vím, že velkou část výhry musí dostat mužstvo, s tím se nedá nic dělat. A co udělám se zbytkem, se poradím s vedením Gambrinusu. Asi připravíme na jaře nějakou akci pro fanoušky, protože pivo k fotbalu patří a oni si ho zaslouží,“ dodává Pavel Horváth.