Pro hráče bývá těžké sledovat důležité utkání jen z tribuny. Jak jste zápas proti Spartě prožíval?
Nebylo to nic příjemného, raději bych byl na hřišti. Kluci získali bod, i když si myslím, že měli brát tři, protože osmdesát minut byli lepší než Sparta.

Co jste říkal na dvě branky Sparty v závěru utkání, kterými otočila skóre ve svůj prospěch?
Sparta dala první gól po první povedené akci a druhý po naší chybě. Soupeře jsme pustili do vedení až neskutečně lehce a byla by škoda utkání prohrát. Naštěstí se klukům podařilo krásnou brankou vyrovnat. Bod nakonec bereme.

Spoluhráčům jste za případnou výhru nad Spartou slíbil, že jim do kapiny do koupíte grilovaná kuřata. Zápas skončil remízou, znamená to, že jste ušetřil?
Ano, kuřata byla jen za vítězství. Samozřejmě jsem ale všechny pochválil za předvedenou hru. Kuřecí prémii schovám na nějaký jiný zápas. Třeba až tu bude hrát Jablonec, tam jsem také hrál.

Nyní vás čeká pohárová odveta v Příbrami. Pokud chtějí domácí postoupit, musí hrát aktivněji než v Plzni, což může Viktorii nahrát. Souhlasíte?
Nám se určitě bude hrát lépe, když Příbram bude útočit. Já doufám, že vstřelíme gól a ten by nám měl pomoct k tomu, abychom postoupili. Nevěřím tomu, že by nám Příbram potom byla schopná vstřelit tři branky. Ale uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti.

Dovede kapitán Pavel Horváth mužstvo Viktorie do semifinále poháru?
Já doufám, že nejen do semifinále. Ale je to fotbal a stát se může cokoliv. My jsme si ale zápasy v Teplicích nebo proti Spartě dokázali, že hrát můžeme s každým. Věřím tomu, že když budeme mít štěstí a vydrží nám forma, tak bychom nemuseli skončit v semifinále.

Když postoupíte, je mužstvo, které byste si v semifinále nepřál?
Možná Olomouc, ta je daleko.

A co Sparta?
Tu bych si přál klidně až ve finále.