Dát do hry svůj oblíbený pletený svetr se soby se ale dlouho zdráhal. Po skončení podzimní sezony se však kouč českého mistra rozhodl, že svetr dá všanc. Vsadil se s kapitánem mužstva Pavlem Horváthem, že když bude na začátku zimní přípravy vážit méně než 88 kilogramů, svetr od něj získá.

K vážení kapitána ve středu před prvním tréninkem Viktorie ještě nedošlo, kouč vážení zatím odložil. „Dám Pavlovi ještě týden, on se během té doby zase spraví a svetr mi zůstane,“ nevzdával se kouč naděje, že sázku nakonec vyhraje.

Viditelně pohublý Horváth si je jistý, že vítězství bude jeho. „Mám 87 kilogramů a trenérův svetr se soby bude můj. Chci ho, má velkou historickou hodnotu,“ prohlásil odhodlaně šéf kabiny Viktorie.

To, že Horváth na své postavě během zimní přestávky pracoval, je patrné na první pohled. V kondici se udržoval běháním po lese za dohledu sporttesteru a také při svém oblíbeném hokeji.

Už se ale nemohl dočkat začátku společné přípravy. „Běhání po lese mě samotného nebaví. I když v Plzni vlastně taky běhám sám, protože všichni jsou rychlejší než já,“ utahoval si sám ze sebe Horváth. Na přípravu se vyloženě těšil. „Musím to brát i tak, že může být mojí poslední. Ale spíše asi předposlední, když mi bude sloužit zdraví, ještě bych rád v Plzni pokračoval na další sezonu,“ uvedl.

O dovolené vyrazil stejně jako vloni za moře za svým kamarádem, hokejistou Jaroslavem Špačkem. Plány mu však trochu narušila nečekaná výměna Špačka z Montrealu do Caroliny. I tak si Horváth odvezl ze zámoří Špačkův montrealský dres.