To když měl legendární Pavel Horváth, který je na jedné z nich vyobrazen po zisku prvního titulu v roce 2011, vybrat nej… moment.

„Je to neskutečné, jsem strašně šťastný. Když jsem do Plzně přicházel, byl jsem na konci sportovní cesty,“ vyprávěl Pavel Horváth, ale po chvilce neudržel slzy dojetí. „Nezlobte se, víc už vám neřeknu,“ hlesl pouze.

Pavel Horváth podepisuje jeden ze speciálních boxů plechovek piva s vyobrazenými nej… momenty historie Viktorie.Pavel Horváth podepisuje jeden ze speciálních boxů plechovek piva s vyobrazenými nej… momenty historie Viktorie.Zdroj: fcv

Slovo si tedy museli vzít jiní. Ale po chvilce se někdejší kapitán Viktorie a dnes asistent trenéra Bílka přece jen uklidnil. „Pro nás byl jednoznačně nejvíc titul pro Čišu. Možná ani ne tolik sportovně, ale lidsky určitě,“ připomněl Pavel Horváth rok 2015. „Myslím, že tím Pavel odpověděl za všechny z klubu,“ doplnil generální manažer a majitel klubu Adolf Šádek.

Retro dres pro zápas s Českými Budějovicemi se zamlouval i Pavlu Horváthovi, současnému asistentovi kouče Michala Bílka.
FOTO, VIDEO: Viktoriáni vyběhnou proti Budějovicím v unikátních retro dresech

„I my se s tím naprosto ztotožňujeme. O tom, jaké má Viktorka fanoušky, svědčí taky to, že jako nejvýznamnější označili mezi všemi hvězdnými pohárovými zápasy titul pro Mariána Čišovského,“ uvedl Ladislav Kolář, sponzoringový manažer Plzeňského Prazdroje.

Později už Horváth vtipkoval, především ve chvíli, kdy měl odpovědět, co ho před lety přesvědčilo, aby kývl na angažmá v Plzni.

Na plechovkách jsou vyobrazeny čtyři nej… momentu z historie Viktorie Plzeň, které vybrali samotní fanoušci.Na plechovkách jsou vyobrazeny čtyři nej… momentu z historie Viktorie Plzeň, které vybrali samotní fanoušci.Zdroj: fcv/Martin Skála

„Mě už nikde nechtěli, ze Sparty mě vyhodili, takže já jsem byl rád, že se ozvala Viktorka,“ rozesmál všechny přítomné.

„S panem Křížem za mnou tenkrát do Prahy přijel začínající manažer Adolf Šádek,“ pokračoval už dobře naladěný Pavel Horváth. „Sešli jsme se v sushi baru, takže je jasné, že mě utáhli na jídlo,“ doplnil.

Prodávají se i speciální boxy s podpisy Pavla Horvátha a Marka Bakoše.Prodávají se i speciální boxy s podpisy Pavla Horvátha a Marka Bakoše.Zdroj: fcv/Martin Skála

Ale pak už s poněkud vážnější tváří pokračoval. „Nás nemusel nikdo přemlouvat. My jsme doteď šťastní, že můžeme být na hřišti. Kdykoliv si můžeme jít zakopat, tak jdeme do toho,“ kývl na vedle sedícího Marka Bakoše, dalšího z asistentů trenéra Michala Bílka.

Zdroj: Youtube

Oba jsou nositeli vítězné plzeňské mentality.

„Snad to z nás hráči cítí,“ dodal Horváth. Viktoriáni budou chtít v sobotu proti Českým Budějovicím přesvědčit, že skvělý výkon proti Spartě nebyl náhodný. V Doosan Areně se hraje od 19 hodin.

Zdroj: Youtube
Adolf Šádek, generální manažer a majitel Viktorie Plzeň, v Doosan Areně.
Majitel fotbalové Viktorie Plzeň potvrdil hledání investora. Šádek chce zůstat