Po dvou letech v Plzni totiž poprvé ve své kariéře oblékne dres západočeského klubu v utkání evropského poháru.
Ve své kariéře jste odehrál mnoho zápasů v evropských pohárech. Cítíte přesto na sobě nebo v týmu stoupající nervozitu?
Ani ne, jsme v klidu. Možná to na nás dýchne při předzápasovém tréninku nebo až při samotném zápase.

Co řeknete spoluhráčům v kabině těsně před utkáním? Dojde i na vaše obligátní slova, že se jedná jen o fotbal?
Ony jsou opravdu v životě důležitější věci než fotbal, ale určitě si k tomu něco řeknu. Například to, aby si kluci zápas a všechny ty věci kolem pořádně užili.

Je pro vás výhodou, že v utkání proti Besiktasu nejste favority?
Tohle je pro nás plus, my v tomhle souboji opravdu nejsme favoritem a nemáme v něm co ztratit. I když si samozřejmě všichni ve skrytu duše přejeme postup. Ale uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti. Je to play off na dva zápasy a já už zažil situaci, kdy jsme postoupili v roli outsidera. Tak proč by se to nemělo podařit Viktorii proti Besiktasu?

Soupeř je pod velkým tlakem fanoušků, kteří nejsou zvyklí neúspěch odpouštět…
To je pravda. Minulá sezona Besiktasu nevyšla a tahle ještě nezačala. Pohárové zápasy jsou nejsledovanější a určitě pro Besiktas není moc příjemné hrát proti papírově slabšímu soupeři. Oni sami dobře vědí, že fotbal dnes umí hrát kde kdo. Určitě nejsme bez šancí, a při troše štěstí můžeme postoupit.

Hrajete první zápas doma, odvetu venku. Je to podle vás výhoda?
První zápasy jsou spíše oťukávací, rozhodnutí padne až v odvetě. Do druhého utkání víte, za jakého stavu do něj jdete. Proto je lepší hrát doma druhý zápas, i když u nás je slovo doma jen v uvozovkách.