Jenže radost jemu i celému týmu překazil nizozemský kanonýr Schalke Klaas-Jan Huntelaar, který v 75. minutě vyrovnal a vytvořil svému týmu slibnou pozici do odvety. V té si naopak nezahraje Pavel Horváth, který dostal další žlutou kartu a má stop na jeden zápas.

Mrzí vás více remíza se Schalke nebo žlutá karta?
Radost nemám ani z jednoho, ale více mně vadí žlutá karta. Byl jsme opravdu naštvaný, když sem ji dostal. V souboji jsem se snažil nohou spíše ještě uhnout, ani jsem protihráče netrefil. Říkal jsem to potom rozhodčímu, ale to už je o ničem. Moc mě mrzí, že nebudu hrát.

Budete na tribuně utkání prožívat dvakrát hůře než na hřišti?
Dám si colu a buřta a budu fandit. Co mám dělat …

Uvědomil jste si hned na hřišti, že odveta v Gelsenkirchenu bude bez vás?
Samozřejmě. Věděl jsem, že už mám dvě karty a třetí že je automaticky stop.

Jak vidíte vyhlídky Viktorie pro odvetu vzhledem k remíze v prvním zápase 1:1 a také skutečnosti, že Schalke bude hrát doma?
Výhodou pro nás může být, že soupeř doma před svým publikem nemůže hrát na remízu 0:0, i když by mu to k postupu stačilo. Domácí se proto budou hnát dopředu, což by měla být výhoda pro nás, a mohli bychom vstřelit gól, který nás může v Evropské lize posunout dál.

Když byste měl možnost v roli trenéra vybrat za sebe do odvety náhradu, na koho ze svých spoluhráčů byste ukázal?
Asi Frantu Myslivečka (sportovní manažer Viktorie. poz. red.). Ne, teď vážně. To opravdu nevím, to záleží na trenérovi. Máme v neděli ligový zápas v Teplicích a uvidíme, jak to tam bude vypadat.

Myslíte si, že jste byli lepším mužstvem než Schalke?
Určitě jsme mohli vést nejméně 2:0, zápas mohl skončit úplně jinak. Je vidět, že v tomhle ještě velké mužstvo nejsme. Velký tým by ze čtyř šancí dvě proměnil a zápas by dovedl k výhře.

Co jste říkal na výkon Daridy?
Ten jeho gól mluví za všechno, trefil to fantasticky.

Jak se vám líbil výkon Raúla, který byl na hřišti neviditelný?
Zápas se mu nepovedl, ale pořád je to velký hráč.

Domníváte se, že by vás mohlo Schalke v odvetě podcenit?
To si nemyslím. Podle mě jsme soupeře svojí hrou překvapili. A v odvetě určitě nejsme bez šancí.