Z pokutového kopu, ranou do šibenice i do levého dolního rohu a po hodině hry zkompletoval hattrick. "Schoval jsem si balón, je to pro mě velká památka. Hattrick jsem v dospělých ještě nedal," glosoval po utkání spokojený matador, jehož tým se potřetí v řadě zajistil místenku v základní skupině evropského poháru.

Do sítě soupeře jste napálil tři parádní trefy, na kterou z nich jste nejvíc pyšný?
Potěšil mě hlavně třetí gól, který znamenal hattrick. Mezi dospělými jsem hattrick nikdy nedal, také jsem si hned uzmul balon na památku. Třetí gól byl o to sladší, že jej viděl zblízka můj syn, který na tribuně prožívá každé utkání.

A branku Estonců jste ohrozil ještě několikrát …
Už před druhou trefou jsem střílel z podobné pozice, jenže balon mi nesedl ideálně. Jsem rád, že to tam napodruhé spadlo. Důležitá je ale výhra a skutečnost, že jsme se potřetí za sebou probojovali do základní skupiny evropských pohárů.

Bude vás hattrick stát příspěvek do hráčské kasy?
Něco určitě ano. Nevím kolik, protože částka není přesně stanovena, spíše klukům zaplatím večeři nebo oběd.

Po třetí brance jste běžel směrem k trenéru Vrbovi, co vám řekl?
Dal mi herdu do zad a řekl mi, že mě brzy stáhne ze hry, takže si s další brankou musím pospíšit (směje se).

Oslava gólů byla vskutku netradiční …
Za každý gól v síti Kalju musel přijít kotrmelec. A šest kotoulů, to je pořádná porce. Nakonec se přidal i trenér Vrba, jenom doufám, že to trávník přežil (směje se).

V pátek se ve švýcarském Nyonu koná los play-off, koho byste si přál?
Rád bych si zahrál proti Austrii Vídeň, která by nemusela být nepřekonatelnou překážkou, navíc by nás mohlo v Rakousku podpořit mnoho našich fanoušků.

Martin Šiška