Bez branek se hrál i první poločas odvetného duelu v Horažďovicích. Skóre zápasu otevřel až po změně stran v 64. minutě domácí Jiřík. A když byl hostům vyloučen v 78. minutě nejlepší útočník Kočí, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže bojovní hosté dokázali deset minut před koncem utkání vyrovnat Partákem a v tu chvíli byli postupujícím týmem Sušičtí a mohli pomýšlet o návratu z I. A třídy do krajského přeboru.

O tom, že Horažďovice zůstanou v nejvyšší krajské soutěži, rozhodl šest minut před koncem dalekonosnou trefou domácí záložník Tomáš Jůda, který se trefil z pětadvaceti metrů.

V dramatickém závěru musel předčasně pod sprchy v 87. minutě další sušický hráč Hubáček a domácí v početní převaze těsnou výhru uhájili. Utkání sledovalo 480 diváků.

Také ve zbývajících dvou sobotních barážových duelech se více dařilo mužstvům z vyšších soutěží. V boji o I. A třídu porazily v Plzni Křimice béčko Rokycan 2:1 a zůstávají v I. A třídě. První zápas ve středu totiž vyhrály stejným poměrem.

V I. B třídě budou i v příští sezoně působit fotbalisté Konstantinových Lázní. Po středeční výhře doma nad Spartou Plzeň dokázali vyhrát i v sobotu v krajské metropoli, když zvítězili přesvědčivě 3:0.

V neděli pokračují odvetné zápasy fotbalových baráží zbývajícími čtyřmi zápasy.

Sobotní výsledky – o krajský přebor: Horažďovice – Sušice 2:1. Poločas: 0:0. Branky: 64. Jiřík, 84. Jůda – 80. Parták. Diváci: 480. První zápas: 0:0.

O I. A třídu: Křimice – Rokycany B 2:1. Poločas: 1:1. Branky: 43. Dobrý, 51. Klement – 31. Fiala. Diváci: 200. První zápas: 2:1.

O I. B třídu: Sparta Plzeň – Konstantinovy Lázně 0:3. Poločas: 0:1. Branky: 23. a 71. Hofman, 81. Pohlot. Diváci: 200. První zápas: 0:1.

Nedělní program barážových odvet – o krajský přebor, 17.00: Rozvadov – Manětín (první zápas: 3:0), o I. A třídu, 17.00: Nýrsko – Spálené Poříčí (první zápas: 1:2), 17.00: Stod – Bezdružice (první zápas: 4:3), o I. B třídu, 17.00: Losiná – Střížovice (první zápas: 1:2).