A v sobotu v domácím zápase proti stejnému soupeři záložník Viktorie Plzeň Tomáš Hořava svůj střelecký kousek zopakoval. Dvěma trefami zařídil důležité vítězství nad Karvinou 2:0 a přiblížil svůj tým o další velký krok k zisku mistrovského titulu.

Karviné jste vstřelil v lize už pět branek. Cítíte se jako specialista na Karvinou?
Před utkáním bych si to asi ještě nemyslel, ale po tom sobotním už ano. Proti Karviné se mi opravdu daří (usměje se).

Pět gólů ve čtyřech zápasech. Není v tom už něco osobního?
Už před utkáním před rokem a půl, stejně jako před sobotním zápasem, jsem se cítil vnitřně dobře a pokaždé mi to tam padalo. Osobního v tom ale určitě nic není. Karviná ani v sobotu neodehrála vůbec špatný zápas, ale mně se proti ní daří.

Karviná toho v zápase směrem dopředu mnoho nevyprodukovala. Byl tím pro vás zápas v tomto ohledu jednodušší než třeba domácí duels Mladou Boleslaví?
Myslím si, že proti Karviné jsme odehráli na jaře v lize nejlepší zápas. Měli jsme spoustu šancí, které se nám však nepodařilo proměnit, a vedli jsme stále jen o gól. Podvědomě jsme cítili, že zápas musíme zvládnout. Byla tam pasáž, kdy jsme se trochu stáhli a báli se, aby soupeř nevyrovnal, což by byla velká rána. Naštěstí si Karviná nic nevytvořila, ale zápas to byl napínavý až do konce.

Ilustrační foto
Talent veze ze Zubří jednu výhru

Jak jste viděl kuriózní situaci při druhém gólu, kdy asistent rozhodčího odmával nesprávně ofsajdové postavení Tomáše Chorého a vy jste přehodil gólmana?
Nabíhal jsem dopředu z hloubi pole a křičel na Chorase (Chorý), že nejsem v ofsajdu a aby od míče odběhl. On se ale za ním pořád hnal a až po chvíli uhnul. Přehodil jsem gólmana, běžel se radovat a přitom jsem čekal, jak rozhodne hlavní rozhodčí. On gól uznal, takže jsem byl rád, že jsme to s Chorasem nakonec takto vyřešili (usměje se).

V příštím utkání na Slavii vám stačí remíza a můžete slavit titul. Jak lákavá možnost to pro vás je?
Je to pro nás hodně lákavé. Už před utkáním s Karvinou jsme věděli, že pokud ho zvládneme, tahle možnost v příštím kole nastane. Jedeme na Slavii s tím, že tam můžeme získat titul. To je pro nás hodně motivující a celý týden se na to budeme připravovat.

Vyhráli jste na jaře v lize doma poprvé. Bylo to dlouhé čekání?
Je pravda, že jsme si na jaře prodloužili zimní spánek. Pro nás je důležité, že to konečně přišlo. Dobré také je, že je náš náskok devítibodový a máme to ve svých rukou. Ještě nás čekají dva domácí zápasy a já věřím, že jsme se posledními dvěma výhrami nakopli a že závěr soutěže zvládneme.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná
Hořava sestřelil Karvinou a přiblížil Viktorii k titulu

Tomáši, cítíte, že forma mužstva jde nahoru?
Já to tak vnímám. Už v zápase s Brnem v minulém kole jsem cítil, že v mužstvu je síla, a také se to třemi góly potvrdilo. I po herní stránce to by slušný výkon. Pokračovali jsme v tom i doma proti Karviné, i když jsme si zápas mohli udělat snazší. Věřím, že jdeme nahoru i co se týká sebevědomí, herních složek, kombinací, vytváříme si i šance. Pořád si však myslím, že se můžeme ještě zlepšovat.

Na hřiště vběhl fanoušek v plavkách. Už jste někdy něco podobného zažil?
Nevzpomínám si, že bych něco takového zažil. Byla to komická vložka zápasu, fanoušek si to určitě užil, ale podle mne tohle do fotbalu nepatří. Když to bude jednou za rok, tak nad tím snad zavřeme oči, ale jak říkám, tohle do fotbalu nepatří. Trochu jsme si v té pauze oddechli, ale spíše nás taková věc může vyvést z tempa.

Nebýt jarních ztrát, tak byste měli titul v kapse. Nemůže to ale pro vás být paradoxně sladší, kdybyste titul získali právě na Slavii, na hřišti největšího rivala?
Je pravda, že ztráty byly velké. Prošli jsme si velkou krizí, což nás a druhou stranu semklo, udělalo nás to silnějšími. Jak se říká – co vás nezabije, to vás posílí. My vlastně i za tyto nešťastné výsledky můžeme být svým způsobem rádi. Už ale nemá cenu se k tomu vracet, ale poučit se z toho.

Chotíkov – Nýrsko
Chotíkov doma zdolal Nýrsko. Žihle trápila lídra