V létě 2013 Tomáš Hořava přestoupil do Viktorie Plzeň a v sobotu v plzeňské Doosan Areně (začátek v 16.00 hodin) se devětadvacetiletý záložník postaví proti svému bývalému klubu.

V Plzni jste začal už pátou sezonu. Je pro vás i po takové době zápas proti Olomouci něčím zvláštní?
V Plzni už jsem čtyři roky, ale zápasy proti Olomouci jsou pro mě vždycky speciální. K Sigmě mám pořád vztah a zápasy proti ní beru přece jen trochu jinak.

Plzeň uvidí souboj prvního v tabulce s druhým, Viktoria ani Olomouc jako jediné týmy v lize netratily zatím ani bod. Jak těžký zápas očekáváte?
Přiznám se, že mě skvělý začátek Olomouce překvapil. Na týmu je vidět dlouhodobější práce trenéra Jílka. Kádr nemají až tak široký, v létě žádné posily v Olomouci nepřivedli, ale oba těžké zápasy na úvod zvládli a i proto čekám těžké utkání. Na druhou stranu hrajeme doma a naší povinností je zvítězit.

DOROST VIKTORIE  (na archivním snímku v červenomodrém) v Brně na body nedosáhl.
Dorostenci druhou výhru zvenku nepřivezli

V minulém kole jste vydřeli výhru v Jablonci. Jak velká to pro vás byla vzpruha?
Dost velká, protože z Jablonce si moc týmů vítězství nepřiveze. Je ale pravda, že náš výkon ve druhém poločase nebyl ideální a máme co zlepšovat.

Na co byste nalákal fanoušky, aby přišli na sobotní zápas s Olomoucí?
Já doufám, že na výborný fotbal. Věřím, že my i Sigma předvedeme dobrou kombinační hru a diváci uvidí spoustu branek. Samozřejmě v síti soupeře.