Bývalý hráč Sigmy se pak před více než pěti tisíci fanoušků při oslavách rozhodujícího gólu krotil.

„Za každý gól jsem samozřejmě rád, zvláště, když navíc pro nás znamená vítězství. V Olomouci jsem ale strávil hodně sezon, takže z mé strany byla oslava gólu spíše pokornější," svěřil se Tomáš Hořava.

„Něco jsem tu odehrál a mám to tady stále rád. Olomouc je hezké město, oblíbil jsem si i lidi v klubu. Fanoušci skandovali také mé jméno, což mě samozřejmě potěšilo. I proto jsem nechtěl slavit gól nějak moc velkolepě," přiznal po utkání Tomáš Hořava.

Bývalý hráč Olomouce pochválil rovněž srdnatý a bojovný výkon fotbalistů Sigmy, jejichž nasazení sledovali na hlavní tribuně Androva stadionu také bývalý reprezentační kouč Karel Brückner nebo někdejší trenér Olomouce či Plzně Petr Uličný.

„Olomouc nám zatápěla, byl to pro nás velmi těžký zápas. Sigma hrála velice dobře, obětavě, chytře a nám trvalo, než jsme to jejich vysoké napadání zpracovali. Kluky z Olomouce bych chtěl za jejich výkon pochválit. O to více nás hřeje vítězství a zisk tří bodů," uvedl na adresu Hanáků plzeňský záložník.

„Měli jsme více ze hry, ale po gólu jsme se opět zbytečně báli o výsledek," připustil těsně po utkání sedmadvacetiletý fotbalista, který zná na Andrově stadionu každý metr trávníku.

Velký podíl na rozhodující brance přisoudil Tomáš Hořava svému spoluhráči Milanu Petrželovi, který mu po úniku na pravé straně na gól přihrál.

„Milan Petržela mi to hezky připravil do vápna, já si bohužel míč moc dobře nezpracoval a neměl jsem tím pádem moc času na rozmyšlenou. Střílel jsem intuitivně, naštěstí míč zapadl vedle tyče do branky," popsal rozhodující moment zápasu.
Tomáš Hořava ví, že herní projev Viktorie v dosavadních zápasech jarní části Synot ligy nebyl ideální a rezervy našel i ve výkonu v utkání proti Olomouci.

„Soupeř nás dobře napadal, nám vázla kombinace a museli jsme nakopávat balony. Pár dobrých přechodů se nám sice povedlo, ale určitě to nebyl optimální výkon. Máme ještě co zlepšovat," uznal Tomáš Hořava.

Příležitost vylepšit herní obraz bude mít Viktoria už pozítří, kdy se v Doosan Areně v domácím poháru utká opět s Olomoucí.