Technicky velmi dobře vy vybavený fotbalista se může ve svých necelých devětadvaceti letech pochlubit úctyhodnou bilancí – už když přišel do Plzně v létě 2013, měl na kontě 132 zápasů v nejvyšší soutěži v dresu Sigmy Olomouc. Celkově tak v lize odehrál už 231 utkání.

„Přiznám se, že jsem ten svůj počet startů v Plzni trochu sledoval, ale netušil jsem, že mě stý zápas čeká už nyní. Doufám, že na utkání s Duklou budu vzpomínat rád, že vyhrajeme,“ dodává Tomáš Hořava.

Viktoria v minulém kole podlehla v Praze Spartě 0:2 a přišla tak o vedení v tabulce. Na první pražskou Slavii ztrácí pět kol před koncem dva body.

„Myslím, že jsme byli smířeni s tím, že budeme hrát se Slavií o titul až do konce. Několik kol jsme byli první my, teď je v čele Slavia. Nedůležitější počítání to ale bude až po třicátém kole,“ říká Hořava.

Pokud se chce Viktoria udržet v kontaktu se Slavií, musí podat mnohem lepší výkon než v minulém kole v Praze na Letné proti Spartě.

A co bude nutné zlepšit, aby proti Dukle (začátek ve 20.15) obstála?

„Toho je více. Celkově ze sebe musíme vydat to nejlepší. Víme, že v utkání se Spartou to z naší strany nebylo ideální. Musíme se zlepšit po všech stránkách.“

Dukla podle záložníka Viktorie disponuje silným kádrem. „Spousta kluků hraje v Dukle už delší dobu, na hřišti o sobě vědí a hrají dobrý kombinační fotbal. Právě kombinaci a jistotu na balonu mají jednu z nejlepších v lize. Znovu opakuji – čeká nás těžký soupeř. My ale hrajeme doma, bojujeme o titul a musíme zvítězit,“ ví Hořava.

Viktoria se kvůli trestu za čtyři žluté karty musí obejít bez kapitána Romana Hubníka. „Roman je jedním z nejdůležitějších hráčů. Na druhou stranu na svoji šanci čeká Tomáš Hájek, což je také výborný stoper. Za Viktorii už odehrál v lize dva zápasy a nezklamal, naopak patřil k nejlepším. Věřím, že to Tomáš zvládne i tentokrát a na hřišti nebude absence Romana Hubníka až tolik znát,“ věří svému spoluhráči Tomáš Hořava.