V odvetě osmifinále Evropské ligy potřebují k postupu do dalšího kola vyhrát o tři branky nebo alespoň 2:0, aby si vynutili prodloužení. „Výsledek 0:2 není dobrý, ale šance na postup existuje a my o něj budeme bojovat,“ slíbil na včerejší tiskové konferenci viktorián Tomáš Hořava.

S jakým plánem jdete do domácí odvety?
Plán je jednoduchý: Odehrát dobré utkání s cílem vyhrát a potěšit diváky. Uvidíme, jak moc se přiblížíme postupovému výsledku. K tomu potřebujeme proměňovat šance a být produktivní.

Kudy vede cesta k postupu?
Musíme hrát hodně kompaktně. Jako jednotlivci musíme odehrát zápas na hranici možností a předvést výborné individuální výkony. Pokud tohle dokážeme a všechno do sebe zapadne, tak budeme mít šanci na postup.

V Evropské lize jste vyhráli všech pět domácích zápasů. Je to povzbuzení?
Je. Uvědomujeme si, že jsme doma silní. Na druhou stranu nás ale čeká nejtěžší soupeř, proti kterému jsme v tomto ročníku Evropské ligy hráli.

Projekt cyklistické akademie představili (zleva) Václav Novák, Roman Kreuziger a Petr Kubias.
Profesionál Roman Kreuziger rozjíždí v Plzni akademii pro mladé cyklisty

V čem vidíte největší sílu Sportingu?
Asi v ofenzivě, v níž mají výborné hráče. Hlavně Bruna Fernandese. Výsledek z Lisabonu soupeři hraje do karet a v Plzni mohou hrát více z obrany a na brejky. Na to si musíme dát pozor.

Vzpomněl jste si na osmifinále EL 2014 s Lyonem, kde jste prohráli 1:4, ale v odvetě jste soupeře porazili 2:1 a ještě zahodili penaltu?
Vzpomněl. Prohrávali jsme 0:1, ale ve druhé půli jsme Lyon tlačili, měli jsme penaltu a odehráli jsme dobrý zápas.

Bude hodně chybět vykartovaný Limberský?
David je pro nás jeden z nejdůležitějších hráčů, takže chybět bude. Nicméně na lavičce čekají kluci na šanci, aten, kdo z nich nastoupí, bude mít o motivaci postaráno.

Může být pro vás výhoda, že Sporting hrál domácí ligu až v pondělí, zatímco vy v neděli?
Těžko říct. Nevím, jak jsou na tom hráči Sportingu s únavou, a jestli obmění sestavu. Možná malá výhoda to být může, ale všechno se ukáže až na hřišti.

Nejúspěšnější sportovec okresu Plzeň - jih za rok 2017. Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku - Martin Hejduk fotbalista mladšího dorostu TJ Přeštice
FOTO/VIDEO: Na jihu dál vládne sportovcům střelkyně Štenglová