Istanbul (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Hlavy vzhůru, pryč s poraženeckou náladou! To je motto Viktorie Plzeň, která se dnes představí na horké turecké půdě.

Český zástupce si to rozdá s místním Fenerbahce Istanbul o čtvrtfinále Evropské ligy.

Připravte se na těžký zápas. Lídr tuzemské ligy totiž první utkání nezvládl a prohrál 0:1.

„S trenérem jsme se shodli, že hůř už hrát nemůžeme," líčí před utkáním kapitán Pavel Horváth s tím, že pořád existuje šance na postup.

A nejen v teoretické rovině. Kouč Pavel Vrba ovšem musí vymyslet lepší taktiku.

„Výsledek 0:1 v prvním zápasu není dobrý, chtěli jsme lepší. Ale nemáme co ztratit, chceme se pokusit o zázrak," burcuje úspěšný trenér.

Zázrak? Silné slovo. Vrbova družina totiž dokázala už nejednou na hřištích soupeřů překvapit.

„Už několikrát jsme dokázali venku uhrát dobré partie. V Minsku proti Borisovu v Lize mistrů jsme potřebovali k postupu do Evropské ligy vyhrát a podařilo se to. Stejně tak jsme potřebovali ve skupině Evropské ligy bodovat v Coimbře, abychom si zajistili postup do jarní části soutěže a zvládli jsme to. To svědčí o síle mužstva," připomíná Vrba vydařené duely.

S čím nyní hodlá vyrukovat na Fenerbahce?

„Zlepšit se musíme především v ofenzivě, hráči ji musí více podpořit," podotkl.

Velkou zbraní Viktorie bývají také standardní situace. V prvním zápase tomu tak ale nebylo. „Většinu standardek, které jsme si vytvořili, jsme hned odevzdali soupeři. Něco takového se v odvetě nesmí stávat," upozorňuje kouč.

Hledáte-li dobrou zprávu, tady je. Plzeň by dnes měla být silnější než před týdnem.

Do mužstva se totiž po trestu vrací obránce David Limberský – což znamená přesun Rajtorala a Řezníka na jejich obvyklé posty.

Otázkou je, co s týmy udělá fakt, že se hraje bez diváků.

„Mrzí nás to, na pověstnou bouřlivou atmosféru jsme se těšili," konstatoval záložník Jan Kovařík.