Soupeř nabitý brazilskými fotbalisty a reprezentanty dalších zemí, předvedl minulý týden svoji kvalitu, jeho největší zbraní jsou smrtící protiútoky. S tím vším ale stojí za to se poprat.

K tomu, aby Viktoria postoupila, ale musí dohnat nepříjemnou ztrátu ze zápasu v Bulharsku. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka musí proto sebrat všechny síly i zkušenosti nabyté za šest let účinkování v evropských pohárech. A také mít na paměti, že trpělivost fanoušků není nekonečná. A předvést poctivý výkon na hranici sebeobětování.

Jiná cesta není!

Fanoušek dokáže odpustit porážku i vyřazení, ale nikoliv průšvih, jaký Plzeň předvedla proti Zlínu. „Snad si všichni uvědomí, že s takovouhle hrou nemáme proti Razgradu šanci, a začnou hrát to, co po nás trenér chce," prohlásil směrem k týmu po propadáku se Zlínem rozezlený kapitán týmu Roman Hubník.

I před porážku 0:2 zůstává trenér Viktorie Roman Pivarník optimistou. Z míry ho nevyvádí ani to, že sázkové kanceláře dávají Plzni minimální šanci na postup.

„Minulý rok jsem vedl Bohemians 1905, mužstvo, které také všichni odepisovali. Podle podobných odhadů bylo jasným sestupujícím, a také se to nenaplnilo. Uděláme vše pro to, abychom do poslední chvíle hráli s Razgradem o postup," řekl včera Pivarník na předzápasové tiskové konferenci.

Zápas by měl být vyprodán, v pondělí zbývalo už je posledních pár stovek lístků.

V úterý večer to bude bitva nejen o prestiž a slávu, ale také o velké peníze. Pokud Viktoria postoupí, přiteče do klubové pokladny Viktorie pohádkovou suma 378 milionů korun. V případě vyřazení obdrží Plzeň od UEFA 81 milionů a na podzim si zahraje skupinu Evropské ligy. Zvládnou fotbalisté Viktorie těžkou odvetu a dostanou se potřetí během pěti let do nablýskané Ligy mistrů?

Dermendžiev: Porážka Plzně se Zlínem nic neznamená

Zápas fotbalistů Viktorie Plzeň si trenér Ludogorce Razgrad Georgij Dermendžiev pečlivě zanalyzoval, prohře českého šampiona ale velkou váhu nepřikládá. „To, že Plzeň prohrála, moc neznamená. Je to dobrý tým a vždy nás může něčím překvapit," prohlásil trenér Dermendžiev na včerejší předzápasové konferenci v Plzni.

Taktika jeho týmu pro dnešní večer je podle něj jasná. „Budeme hrát naši hru a samozřejmě by bylo skvělé, kdybychom dali gól. Důležitější ale bude branku nedostat," zdůraznil kouč Razgradu.

Trenér bulharského mistra si je vědom toho, že jeho tým má do vysněné Ligy mistrů velmi blízko. „Případný postup do skupin Ligy mistrů by byl skvělý- Pro bulharský fotbal by to byl obrovský úspěch," připomněl Dermendžiev.
Gólman Vladislav Stojanov jakýkoliv předčasný optimismus brzdí.

„Máme před sebou ještě celý zápas. Naše mužstvo je silné, ale Viktoria také. Ve fotbale se dějí zázraky, nemůžeme si myslet, že už máme vyhráno," varuje Stojanov.

Největší síla Plzně je podle něj v kolektivní hře. „Bude to velmi těžký zápas. Musíme zvládnout hlavně začátek, neinkasovat a třeba dát i gól," přeje si gólman Razgradu. „Pro nás hráče je obrovská motivace postoupit do skupin Ligy mistrů, protože se pak můžeme ukázat na té nejvyšší úrovni," dodává Vladislav Stojanov.