Stačil se tým vypořádat se stínem porážky s Fenerbahce? „Určité stopy takový zápas na týmu zanechá, hned tak ho z paměti nevymažete. Ale právě silné týmy se poznají podle toho, jak po takových zápasech zvládnou příští utkání," míní trenér Vrba.

„Věřím, že v Mladé Boleslavi nebude znát, že se nám čtvrteční zápas nevydařil podle našich představ," říká.

V souboji pátého celku Gambrinus ligy s prvním se mohou fanoušci podle trenéra Plzně těšit na zajímavý fotbal. „V utkáních proti Mladé Boleslavi to vždycky bývá atraktivní fotbal a věřím, že tomu tak bude i v neděli," doufá.

Výhodou Mladé Boleslavi, která v lize s Plzní v posledních čtyřech duelech prohrála, je nejen domácí prostředí, ale i klidný týden na přípravu.

„Tohle soupeře zvýhodňuje, ale pokud chceme hrát o nejvyšší příčky, musíme hozenou rukavici od Mladé Boleslavi zvednout," uvědomuje si plzeňský trenér.

Nejsilnější zbraní soupeře je podle Vrby důraz, rychlá přechodová fáze a především standardní situace. „Na ty si musíme dát obzvlášť pozor," upozorňuje trenér.

V týmu Viktorie je nejistý start stopera Čišovského, který má po souboji z utkání proti Fenerbahce oteklý kotník.

Středočechům bude kvůli čtyřem žlutým kartám chybět Kysela a také zraněný Šírl, který zápas proti Slavii dohrával se zlomeným žebrem.

Ligové návštěvy v Mladé Boleslavi nejsou vysoké a klub tak chystá pro fanoušky na zápas s Plzní lákadla v podobě porce vepřové kýty zdarma a piva za pětikorunu.