„Neodolal lákání stodských funkcionářů a má tam trénovat žáky. Proto je naše příprava taková divná,“ povzdechl si Ludvík Hönig, sekretář klubu, který v loňské 1. B třídě skončil se ziskem dvaatřiceti bodů na sedmé příčce.

Hráči se ale připravují, vždyť mistrovská sezona začíná za pár dní. „V současné době se na přípravě podílím já ještě s jedním kolegou a na sobotní přípravný zápas se přijde podívat Václav Pešek, který je místní rodák a slíbil, že možná naše mužstvo převezme,“ vysvětluje předseda klubu Vladimír Vavřina.

Čtyřiačtyřicetiletý Václav Pešek byl výborným fotbalistou. V plzeňské Viktorii prošel jako stoper či obránce mládežnickými týmy včetně dorostenecké ligy a byl i v ligovém kádru např. s Kovačičem nebo Homolou. Později hrál v Chanovicích, v Přešticích a působil v Německu.

Zda převezme trenérské žezlo v „Heřmance“, zatím ještě není rozhodnut. „Je to složité. Čtyři roky jsem vůbec do fotbalu nedělal, navíc jsem teď ani nevedl letní přípravu. V sobotu se tam jedu podívat na zápas a potom se rozhodnu,“ tvrdí Václav Pešek.

To šéf klubu Vladimír Vavřina je optimista. „Má k nám vztah. Bydlí v blízké vesnici a asi polovinu mužstva zná z dřívější doby. Navíc je to můj příbuzný. Už proto by to měl vzít,“ směje se předseda.

Heřmanova Huť se připravuje na novou sezonu se stejným hráčským kádrem, který měla v uplynulé soutěži. Nikdo neodešel a nikdo nepřišel. Nastala však další menší komplikace. „Měli jsme tady turnaj a zranil se kapitán Veselovský. Do mistráků by se ale měl dát do pořádku,“ myslí si sekretář Ludvík Hönig.

Mužstvo bude hrát v A skupině 1. B třídy, kde prý budou tři hlavní favorité. „Několik mužstev, která jsou s námi ve skupině, jsem v přípravě viděl hrát a myslím si, že k nejlepším budou patřit Dlouhý Újezd, Horšovský Týn a Klenčí,“ uvažuje sekretář.

Heřmanova Huť míní hrát v soutěži bez nervů. „Rádi bychom se usídlili v klidných vodách tabulky,“ přeje si předseda Vavřina. První mistrovský duel nastávající sezony Heřmanova Huť absolvuje v Kostelci, který je nováčkem soutěže, a doma se bude chtít náležitě vytáhnout.