„Je mi jasné, že souhru budeme muset ještě do startu soutěže vyladit. Je tady spousta nových kluků, musíme si na sebe zvyknout. Já osobně potřebuju zapracovat hlavně na kondici,“ říkal ještě v Plzni mladý fotbalista, který se v 16 letech vydal z Nitry do anglického Wolverhaptonnu.

Do Plzně jste přišel na dvouleté hostování, což není zrovna obvyklé. Jak se to seběhlo?

Angličani chtěli, abych šel ještě někam na hostování. Navíc je tam ještě ta opce na přestup, takže když se mi bude dařit, může ji Viktorka uplatnit. A já věřím, že se mi tady bude dařit.

Jste sice v Plzni zatím krátce, ale můžete to srovnat s Dunajskou Stredou, kde jste hostoval předtím?

Na Dunajskou Stredu nemůžu říct nic špatného, tam jsem začal hrát profesionální fotbal. Mohl jsem se posunout v kariéře a přijít do Plzně. Teď doufám, že důvěru vedení Viktorky splatím.

Konkurence je tady určitě větší, jak ji berete?

Je obrovská, ale to je dobře. Nejen pro mě, každému to pomáhá. A já se můžu od zkušenějších spoluhráčů učit.

Slovenští fotbalisté mají v Plzni dobrý zvuk, hrálo to při vašem rozhodování nějakou roli?

Ne, jakmile se ozvala Viktorka, měl jsem jasno, že sem chci jít. Hned jsem kývl.

Teď jste tady a už znáte i los 2. předkola Ligy mistrů. Co na řeckého soupeře Olympiakos Pireus říkáte?

V Řecku bude velké vedro, ale i tak se na to moc těším. Myslím, že doma i venku bude dobrá atmosféra. My se musíme připravit, jak nejlépe to půjde.

Za Dunajskou Stredu jste si zahrál kvalifikaci o Evropskou ligu s Tbilisi a Minskem. Dá se to srovnat?

Tyhle dva kluby se s Olympiakosem vůbec nedají srovnávat, teď jde navíc o Ligu mistrů. Ta je výš. Ale i tak to byla dobrá zkušenost.

Příprava není dlouhá, už 23. nebo 24. července vás čeká první zápas o Ligu mistrů s Olympiakosem a ještě předtím česká liga. Bude obtížné v tak krátkém čase vyladit formu?

Myslím si, že každý fotbalista radši hraje. Teď jedeme na soustředění, kde nás čekají další tři zápasy, v nich se nejlépe nažene kondice.