Čtvrteční odveta nebyla pro Viktorii jednoduchá, protože se musela vypořádat s dalekou cestou do Jerevanu a v první půli i se silným větrem. „Nebyl to lehký zápas, ale pomohli jsme si rychlým gólem. Nechci říct, že jsme pak zápas kontrolovali, ale hráli jsme to, co jsme potřebovali. Soupeře jsme kromě dvou standardek do ničeho nepustili, takže můžeme být spokojení. Vypořádali jsme se i se silným větrem. Naštěstí nebylo dusno, čehož jsme se obávali,“ říkal obránce Plzně Lukáš Hejda, který se po zranění vrátil do sestavy.

Ve 12. minutě otevřel skóre zápasu Kayamba. „První gól byl důležitý, protože nás uklidnil. Mohli jsme hrát to, co jsme chtěli, čekat na soupeře. Chodili jsme do rychlých protiútoků a škoda, že nám tam nespadlo ještě něco, protože těch brejků jsme měli dost,“ prohlásil stoper, jenž byl kapitánem Viktorie.

„Už v minulosti jsem byl pár zápasů kapitánem, ale snad poprvé mi to vyšlo vítězně. Jsem za to rád, spokojený s postupem a těším se na dalšího soupeře,“ dodal Hejda.

V 70. minutě zvyšoval Falta na 2:0 a konečnou podobu výsledku dal Bilenkij po hrubé chybě Ndiayeho. „V přípravě odehrál dobré zápasy. Není v jednoduché situaci, protože má za sebou jen pár utkání ve druhé lize a teď hraje v evropských pohárech a vede si slušně. Udělal chybu, ale naštěstí se to stalo až na konci zápasu,“ omlouval senegalského záložníka trenér Viktorie Michal Bílek.

Plzeňští fotbalisté zatím odehráli tři mistrovské zápasy a všechny vyhráli výsledkem 2:1 (dvakrát s Brestem a jednou v domácí lize s Mladou Boleslaví). „Úspěšný vstup do sezony je moc důležitý. Sice to bylo vždy o gól, ale počítají se vítězství. Navíc nám pomohou po psychické stránce,“ je přesvědčen Hejda.

Viktorii totiž čeká nabitá minimálně první polovina srpna, kdy bude hrát dvakrát týdně – čtvrtek a neděle.

Ve třetím předkole Evropské konferenční ligy čeká Viktorii Plzeň tým The New Saints. „Na Velšany a ostrovní fotbal se moc těším. Postup do dalšího kola byl naším cílem. Teď se musíme na ně co nejlépe připravit,“ uvedl Lukáš Hejda.

Velšský klub, jehož název v překladu znamená Noví svatí, sídlí na dvou místech – v anglickém Oswestry a velšském Llansantffraedu. Proto se název města neuvádí.

The New Saints ve druhém předkole Evropské konferenční ligy smetl litevské Kauno Žalgiris celkovým skóre 10:1 (5:0 a 5:1). „Jejich výsledky budí respekt. Určitě to bude kvalitní tým,“ nepodceňuje pohárového soupeře kouč Plzně Bílek.

První zápas třetího předkola se odehraje ve čtvrtek 5. srpna od 20.45 hodin na stadionu v Cardiffu. Odveta bude na programu ve čtvrtek 12. srpna od 19 hodin v Plzni.