Když bylo Haně Hanžlové patnáct, debutovala v nejvyšší soutěži. A vydržela v ní dalších čtrnáct let.

Po skončení uplynulé sezony devětadvacetiletá fotbalistka v přátelském mezinárodním utkáni ve Zbůchu proti německému celku SC Post Drážďany oblékla dres Viktorie naposledy.

Po zápase se s ní rozloučily spoluhráčky i realizační tým, kytici jí předal i bývalý kouč Viktorie a současný trenér české ženské reprezentace a vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Rada.

„Loučení bylo fajn, ve Viktorce je bezvadná parta. Těžko se mi odchází, ale ligový fotbal se nedá s podnikáním skloubit,“ říká absolventka Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzniv oboru fyzioterapie.

„Mám praxi, podnikání se rozrůstá a to si vyžaduje svůj čas,“ zdůvodňuje svůj odchod z ligové scény řízná obránkyně.

Za čtrnáct sezon odehrála v nejvyšší soutěži spoustu zápasů, z nichž nejraději vzpomíná na senzační remízu 2:2 v Praze na Strahově proti mistrovské Spartě. „Tehdy nás vedl trenér Josef Dobrý. Největším úspěchem pak bylo třetí místo v lize před pěti lety pod trenérem Karlem Fajfrlíkem hned za Slavií a Spartou,“ vzpomíná Hanka, které spoluhráčky přezdívají Hanďula.

Fotbalu ale vale úplně nedává. Od ledna působív divizním Hrádku, kde se znovu potkala s bývalými spoluhráčkami, s kterými před lety v Rapidu s fotbalem začínala – s Lucií Kupilíkovou, Soňou Beranovua Evou Hanzíkovou. Návrat ke staré partě byl úspěšný, Hanka na jaře pomáhala Hrádku úspěšně k postupu do České fotbalové ligy. Navíc spolu s Lucií Kupilíkovou a Evou Hanzíkovou hraje také futsal za Interobal Plzeň, se kterým nedávno skončila pátá na mistrovství republiky.

Fotbal má prostě v srdci.

„Mám ho ráda. Společně s mým zaměstnáním to jsou dva velké koníčky, které spolykají spoustu času. S fotbalem jsem toho spoustu prožila a jsem moc vděčná svému otci, že měk němu přivedl a celou dobu mě podporoval,“ říká Hanka, která tuto sobotu chystá životní přestup – za manžela si totiž vezme svého přítele Ladislava. Příjmení Hanžlová změní na Sziksay, které zasvěceným fotbalovým fanouškům není určitě neznámé. „Ano, můj přítel je rozhodčím v České fotbalové lize,“ dodávás úsměvem Hana Hanžlová.

V dresu staré gardy Viktorie ukázal své fotbalové umění také  trenér FC Rokycany Robert Vágner (vlevo).
Stará garda Viktorie si zahrála ve Vrhavči