„Nejvíce asi mrzí zápas v Jablonci, kde jsme vyhráli poločas 2:0, a nakonec z toho byla remíza 2:2. A samozřejmě domácí duel s Mladou Boleslaví, kdy jsme prohrávali už 0:3. Byli jsme rádi, že jsme to nakonec dokázali srovnat na 3:3, ale byla to zbytečná ztráta,“ říká Tomáš Hájek.

S aktuální situací v tabulce je srovnaný. „Bereme to, jak to je. Nechtěli jsme se spoléhat na poslední zápas, ale víme, v jakých utkáních jsme ztratili body. Pořád ale platí, že jsou mezi námi a Slavií dva body a naše výhra nad Jihlavou (hraje se v sobotu v Doosan Areně od 17.00) a ztráta Slavie v utkání s Brnem znamená titul pro nás,“ říká s nadějí v hlase stoper Plzně.

Slavia má před posledním kolem trumfy v rukou, zadák Viktorie však věří, že šanci má i Viktoria. „Slavia se teď veze na vlně euforie, ale Plzeň má zase více zkušeností. Věřím, že Brno dokáže Slavii zavařit, hraje dobrý fotbal. Určitě má na víc než na aktuální jedenácté místo v tabulce. Já Brnu věřím,“ doufá v pomoc týmu z Moravy plzeňský obránce. Pokud by Viktoria na titul nedosáhla, bylo by to pro Hájka zklamání? „V životě jsou daleko horší věci než nezískat titul, jak jsem se mohl za půl roku, co jsem v Plzni, přesvědčit a pár věcí si uvědomit. Když titul nezískáme, tak bohužel, ale život půjde dál a my to zkusíme další sezonu. Ani teď ale ještě nic nevzdáváme,“ dodává Hájek.