Tohle utkání se muselo líbit. Mělo vysoké tempo, dramatický průběh do posledních vteřin a navíc v něm padlo sedm gólů. Fotbalová juniorka Viktorie Plzeň porazila doma v přípravném duelu na hřišti v Luční ulici třetiligovou Jiskru Domažlice 4:3.

„Byl to výborný zápas. Mladí hráči juniorky Viktorie mě svým výkonem překvapili, problémy nám dělal jejich rychlý přechod do útoku. Rychlostně jsme soupeři sice stačili, ale ne vždy se nám dařilo jeho protiútoky zachytit," pochválil hru juniorky Viktorie domažlický trenér Jiří Skála.

Chodové po celý zápas dotahovali náskok soupeře. Poločas skončil nerozhodně 1:1, ve druhé půli juniorka Viktorie vedla už 3:1, ale Jiskra dokázala v 89. minutě srovnat na 3:3. Poslední slovo však měl rovněž v předposlední minutě domácí Hrdlička.

„V utkání padlo hodně gólů. My jsme čtyřikrát inkasovali, což pro mě není příjemné, ale pro nás to byl velmi poučný zápas. Tím, že soupeř hrál ve vysokém tempu, nutil nás rychle pracovat s míčem. Nemyslím si, že bychom v České fotbalové lize narazili na tak rychlé mužstvo," prohlásil Jiří Skála.

Slova chvály pro svůj tým měl i trenér juniorky Viktorie František Ševinský. „Prvních dvacet minut jsme odehráli ve vysokém tempu, kluci těžili z vysokého presinku a agresivního napadání soupeře. Dařil se nám i přechod do útoku, po zisku míče následovala rychlá přihrávka na nejvýše postaveného hráče, kterého okamžitě v útočné fázi doplňovali krajní hráči," chválil tým František Ševinský.

„To všechno jsou věci, které by nám mohly pomáhat i v mistrovské soutěži a mohli bychom být tým pádem i velmi silní," míní trenér juniorky Viktorie.

Na hře svého mužstva ale viděl i nedostatky. „Velké rezervy máme v bránění standardních situací. Je to o zkušenostech, vůli se s tím poprat," říká kouč, který rovněž hráčům vytýká, že nedokázali udržet vysoké tempo. „Po dvaceti minutách opadlo, pak to bylo jako na houpačce, střídaly se pasáže vysokého a nižšího tempa. To musíme zlepšit," ví František Ševinský.

Viktoria junioři - Jiskra Domažlice 4:3

Poločas: 1:1. Branky: 11. Kyndl, 62. Doležal, 67. Ruml, 89. Hrdlička – 43. a 72. Roubal, 89. Lucák. Rozhodčí: Homr – Šálková, Havránek.

Viktoria: Luhový – Glazer, Piroch, Brožík, Petr – Kule, Boček (55. Hrdlička) – Sedláček, Doležal (75. Černý), Ruml – Kyndl (30. Hradecký). Trenéři: František Ševinský, Radek Schveinert.

Domažlice: Švihořík – Braun, Bauer, Chocholoušek, Beránek – Hrubý, Javorský (72. Lucák), Mužík, Lešek – Roubal, Fořt. Trenér: Jiří Skála.